Рада вимагає покарати Черновецького за свавілля в Києві

Рада викрила факти фінансових порушень і перевищення столичними чиновниками посадових повноважень.

Верховна рада оприлюднила звіт Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування порушення Конституції і законів України, а також ухвалення протиправних рішень посадовцями Київської міської ради і міської держадміністрації.

За підсумками розслідування члени комісії вирішили звернутися до президента Віктора Ющенка з проханням притягти до дисциплінарної відповідальності голову КМДА Леоніда Черновецького і звільнити його перших заступників – Дениса Басса і Ірену Кільчицьку.

У документі зафіксовані порушення чиновників, які призвели до критичного стану медичної галузі і навколишнього природного середовища, техногенної безпеки столиці, а також факти економічно необґрунтованого підвищення тарифів на послуги ЖКГ і знищення об'єктів культурної спадщини.

У звіті ТСК також називаються факти фінансових порушень і перевищення чиновниками КМДА посадових повноважень. Зокрема, при закупівлі лікарських препаратів для медичних установ Києва головним управлінням охорони здоров'я і медичного забезпечення КМДА були допущені порушення бюджетного законодавства на суму 70,8 мільйонів гривень. Крім того, Київською міською клінічною лікарнею №1 було укладено 14 договорів оренди медичного устаткування вартістю 1,5 мільйона гривень, яке протягом ревізійного періоду практично не використовувалося.

Слід зазначити, що займається медичною галуззю у Київській міськдержадміністрації перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька. "Я не коментуватиму всілякі непорозуміння", - заявила Кільчицька.

Крім того, у звіті вказується, що "КМДА, всупереч діючим постановам Кабінету міністрів, незаконно підвищила тарифи на комунальні послуги. При цьому критерії підвищення тарифів не були визначені". Проте, за словами начальника головного управління цінової політики міськадміністрації Василя Яструбінського, тарифи на житлово-комунальні послуги в Києві підвищувалися згідно з нормативами МінЖКГ і відповідними постановами Кабміну. "Навіть після підвищення житлово-комунальні тарифи в Києві, найдорожчому місті України, залишаються нижчими, ніж у інших містах", - наголосив Яструбінський.

Водночас, мер Києва Леонід Черновецький "поки не виробив однозначної позиції в даному питанні і заборонив усім співробітникам коментувати ситуацію, що склалася". Тим часом Василь Яструбінський назвав результати роботи комісії "передвиборною агітацією".

Ця характеристика здивувала секретаря ТСК, народного депутата Ольгу Боднар (БЮТ). "Комісія була створена набагато раніше, ніж почалися вибори (19 лютого 2009 року), тому ми не можемо нікого піарити, - пояснила вона. – На жаль, рішення ТСК носять рекомендаційний характер, але ми можемо інформувати про ситуацію в КМДА усі необхідні організації. ТСК вже направила звіт президентові Віктору Ющенку, у Кабінет міністрів, МВС і СБУ".

Читайте також:

Рада визнала ситуацію в Києві критичною через свавілля чиновників

Черновецький звільнить кожного восьмого чиновника

Черновецький покарав заступників, які підвищили йому зарплату

Черновецький зробить бювети платними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: