Рада вимагає визнати переведення шкіл на українську мову неконституційним

Депутати вважають неконстутиційною постанову, що зобов’язує шкільних вчителів розмовляти українською мовою на роботі.

52 депутати Верховної ради просять Конституційний суд перевірити конституційність постанови Кабміну від 30 вересня, яка зобов’язує шкільних вчителів у робочий час у навчальних закладах використовувати тільки українську мову.

Відповідне конституційне подання надійшло до КС 9 жовтня. Відповідно до регламенту, подання передане на вивчення секретаріату КС.

У повідомленні прес-служби КС не вказана назва парламентських фракцій, які представляють депутати, що подали конституційне подання.

Нагадаємо, уряд зобов'язав педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів постійно розмовляти українською мовою в робочий час. В той же час, документ дозволяє у школах, де навчання відбувається мовою національних меншин, використовувати мову, якою здійснюється навчально-виховний процес.

Постанова викликала в опозиції хвилю критики. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович висловив упевненість, що це рішення уряду буде скасовано у судовому порядку.

У Партії регіонів також заявили, що "спроба заборонити російську мову і мови національних меншин у школах не лише прямо суперечить нормам закону і є неприпустимою в цивілізованому суспільстві, але й передбачає кримінальне покарання".

У свою чергу міністр освіти і науки Іван Вакарчук назвав "абсурдними" звинувачення регіоналів. "Вийшла постанова Кабміна, яка впорядковує в середніх закладах використання української мови та мов національних меншин. І тепер ПР розкручує якісь абсурдні звинувачення, звертається до людей, що це будуть якісь там репресії, якісь звільнення. То це все неправда... Надумані Партією регіонів проблеми", - зазначив Вакарчук на прес-конференції.

Він додав, що у школах з українською мовою викладання постійно вживається українська мова, а в школах, у яких викладання ведеться мовами нацменшин, також вживаються мовами цих нацменшин. За словами міністра, у зв'язку з цією постановою жодних обмежень немає.

Читайте також:

ПР вимагає покарати Тимошенко за заборону російської мови

Одеса відмовилася робити російську мову офіційною

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: