Рада вирішила продовжити повноваження собі і Януковичу

Депутати визначили, що їхні повноваження згідно зі старою Конституцією спливають у 2012 році.

Верховна рада 8 жовтня направила на висновок Конституційного суду проект закону про збільшення терміну повноважень парламенту, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів з чотирьох до п'яти років. Законом також пропонується збільшити термін повноважень президента Віктора Януковича.

Відповідне рішення підтримали 260 народних депутатів.

Авторами законопроекту стали перший заступник голови Верховної ради Адам Мартинюк, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов і голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров.

Згідно з документом, чергові вибори до Верховної ради після відновлення положень Конституції в редакції 1996 року проводяться в останню неділю жовтня 2012 року.

Чергові вибори президента України після відновлення положень Конституції в редакції 1996 року проводяться в останню неділю березня 2015 року.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції" від 8 грудня 2004 і доручив невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року.

Відповідно до Конституції-1996, Рада обирається на 4 роки, а не на 5, як це передбачали внесені в неї зміни в 2004 році. Востаннє парламентські вибори проводилися 30 вересня 2007 року.

Читайте також:

ЦВК: вибори в Раду мають пройти наступного року

ЦВК вимагає в Конституційного суду розтлумачити, коли будуть вибори

Янукович обіцяє "широко" обговорити зміни до Конституції

http://tsn.ua/groshi/yanukovich-pobachiv-vihid-ukrayini-z-krizi.html

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: