Рада вирішила, як оздоровлювати банки

Парламент прийняв закон, який спрощує порядок реорганізації банків і дозволяє тимчасовому адміністратору збільшувати і зменшувати статутний капітал фінустанови.

Верховна рада врегулювала порядок фінансового оздоровлення банків.

На позачерговій сесії 24 липня за прийняття відповідного законопроекту проголосувало 322 депутати за необхідних 226.

Цей закон передбачає, зокрема, введення спрощеного порядку реорганізації банків, передачі їхніх активів і пасивів, зменшення статутного капіталу банку під час виконання плану фінансового оздоровлення в рамках процедури тимчасової адміністрації.

Разом із цим, тимчасовий адміністратор банку може з метою капіталізації банку за участю держави за узгодженням із НБУ приймати рішення про збільшення або зменшення статутного капіталу банку.

Закон встановлює особливий порядок зменшення статутного фонду банку у разі, якщо розмір його капіталу менший від статутного фонду і планується участь держави в рекапіталізації банку.

"На відміну від загального порядку, таке зменшення капіталу не потребує згоди кредиторів і не спричиняє виникнення в них права вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов'язань і відшкодування їм збитків", - сказано в пояснювальній записці.

Закон також передбачає, що обмін інформацією між НБУ і Мінфіном щодо банків, у рекапіталізації яких бере участь держава, здійснюється без врахування порядку розкриття банківської таємниці.

Закон також передбачає створення так званого Санаційного банку.

Зокрема, відповідно до тексту документа, Кабінет Міністрів за поданням Національного банку, погодженим з комітетом Ради з питань фінансів і банківської діяльності, може створити Санаційний банк, що не є учасником Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Основним завданням такого банку є захист інтересів вкладників і кредиторів банків.

Банк отримує статус санаційного після видачі НБУ відповідної ліцензії.

Тимчасовим адміністраторам проблемних банків надається право під час оздоровлення фінустанов передавати їх із цією метою Санаційному банку.

Рада прийняла законопроект №4630 25 червня у першому читанні.

10 червня Кабмін затвердив остаточне рішення про рекапіталізацію за участю держави "Укргазбанку", банку "Київ" і "Родовід Банку".

Нагадаємо, що на позачерговій сесії парлменту 24 липня було прийнято, зокрема, зміни до закону про вибори президента. Строки виборчого процесу зменшуються з 120 до 90 днів та збільшується грошова застава при реєстрації кандидатом у президенти до 2,5 мільйонів гривень, яка досі становила 500 тисяч гривень.

Крім того, стало відомо, що президент Віктор Ющенко розглядає питання про визнання відповідної сесії ВР нелегітимною, адже Рада працювала не за прийнятим порядком денним. Так у секретаріаті повідомили, що Ющенко планує провести консультації з юристами Секретаріату і визначитися, чи звертатися з цього приводу до Конституційного суду.

Читайте також:

Ющенко готовий визнати позачергову сесію Ради незаконною

Вартість реєстрації кандидатом у президенти збільшили у 5 разів

Під заблокованою Радою мітингують ошукані вкладники "Укрпромбанку"

Рада не задовольнить вимоги регіоналів щодо підвищення зарплат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: