Рада зайнялась врегулюванням проведення референдумів

Парламент вирішив усунути невідповідності закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" Конституції України.

Верховна рада ухвалила в першому читанні закон про всеукраїнський референдум. За документ проголосували 250 депутатів.

Законопроект має на меті врегулювання правовідносин, пов'язаних із ініціюванням, призначенням, підготовкою та проведенням всеукраїнського референдуму у відповідності з Конституцією України.

Згідно з документом, за предметом всеукраїнський референдум може бути:

1) про схвалення нової редакції Конституції України, внесення змін до Конституції України, скасування, втрату чинності чи визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції України (конституційний референдум);

2) про зміну території України (ратифікаційний референдум);

3) щодо прийняття чи скасування закону України або внесення змін до чинного закону України (законодавчий референдум);

4) з будь-якого питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією України (загальний референдум).

Не може бути ініційовано призначення всеукраїнського референдуму щодо законопроектів з питань: 1) податків; 2) бюджету; 3) амністії.

Всеукраїнський референдум не може призначатися (проголошуватися) чи проводитися в умовах воєнного чи надзвичайного стану на всій території України.

Референдум за народною ініціативою проводиться після збору 3 мільйонів підписів, зібраних протягом 40 днів. Референдум за народною ініціативою оголошується президентом.

Під час обговорення документу депутати опозиції розкритикували низку положень закону.

Так, нардеп від БЮТ Олена Боднар вказала, що законопроект "закладає міну", оскільки зміни в Конституцію не потребують остаточного схвалення Верховної ради.

Юрій Ключковський (НУ-НС) вказав на те, що в законі не виписано, як має ставитися питання для референдуму, а також зауважив, що агітувати за референдум може лише та група, яка його ініціювала, а противники - не можуть.

Читайте також:

У Раду влучила блискавка

Рада ухвалила закон про відмову України від НАТО

Фракція БЮТ демонстративно пішла з Верховної ради

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: