Рада встановила: Луценко сварився з німецькою поліцією тверезим

ТСК не знайшла підтвердження того, що під час інциденту у франкфуртському аеропорті Луценко та його син були п’яні, але сварка з поліцією була.

Тимчасова слідча комісія Верховної ради, яка розслідує інцидент за участю голови МВС Юрієм Луценко в аеропорту Франкфурта-на-Майні, готова найближчим часом оприлюднити свій звіт.

В його основу лягли матеріали службового розслідування Кабінету міністрів, які підтверджують, що міністр не був в стані алкогольного сп'яніння.

Висновки службового розслідування Кабміну складаються з шести пунктів. У них констатується, що інцидент в аеропорту Франкфурта мав місце, але немає фактів, що підтверджують алкогольне сп'яніння кого-небудь з членів делегації.

У письмовому поясненні самого міністра, яке додається до акту службового розслідування, йдеться, що на обіді в кафе аеропорту "делегація замовила традиційне місцеве блюдо "Сосиски по-франкфуртські" і по келиху світлого франкфуртського пива "Білдінг'".

В урядовому документі вказується, що причинами конфлікту з місцевою поліцією стали "можливі неправомірні дії співробітників авіакомпанії Lufthansa через непідтверджені звинувачення в сп'янінні".

"За час роботи комісії ми розіслали безліч запитів в різні структури, і перші відповіді, які ми отримали, свідчать про те, що всі звинувачення на адресу Луценка носили провокаційний характер, - заявив депутат від БЮТ Роман Забзалюк і член ТСК і додав, що комісія не отримала жодного офіційного свідоцтва порушення закону міністром. – Правда, ми поки не отримали офіційної відповіді на наш запит від СБУ з приводу розслідування того, яким чином матеріали для службового користування МЗС могли потрапити в ЗМІ (лист посла України у ФРН Наталії Зарудной в МЗС, в якому вона інформує про інцидент і, зокрема, стверджує, що Юрій Луценко знаходився в нетверезому стані)".


Прокуратура при Земельному суді Франкфурта відмовила в порушенні кримінальної справи відносно Луценка. Також в документі вказується, що в ході затримання міністра та його сина поліція відео зйомку не здійснювала, а всі матеріали, які знаходяться в прокуратурі, німецькі слідчі видавати не мають наміру, оскільки у Луценка "з віце-президентом земельної поліції Гюнтером Хефнером досягнута домовленість про відмову від взаємних претензій".

Нагадаємо, 19 травня були створені дві ТСК щодо розслідування цього інциденту, одну з яких очолив Роман Забзалюк (БЮТ), а іншу - народний депутат від ПР Нестор Шуфрич.

5 травня німецька газета Bild повідомила, що Луценко і його 19-річний син Олександр були затримані поліцією аеропорту Франкфурта-на-Майні внаслідок "неадекватної поведінки" і нібито знаходилися в стані сильного алкогольного сп'яніння. За інформацією Bild, їх не пропустили на борт літака, вони влаштували скандал, і поліцейські були вимушені застосувати силу.

Син міністра подав позов до Земельного суду Берліна проти газети, вимагаючи спростування інформації про вміст алкоголю в крові. Суд виніс ухвали на користь Луценка і зобов’язав видання надрукувати спростування та вилучити публікації з даної теми з сайту.

Читайте також:

Луценко: Тимошенко змушена працювати з імпотентами і бандитами

Bild спростував інформацію про п'яного сина Луценка

Луценко став головним міліціонером СНД

Луценко впевнений, що виграє всі суди проти газети Віld

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: