Рада ввела відеофіксацію та штрафні бали для порушників ПДР

Дата публікації
Перегляди
6568
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада ввела відеофіксацію та штрафні бали для порушників ПДР

В Україні Нові правила нарахування штрафів для порушників ПДР. / Фото: Digit.ru

В Україні запровадять системи автоматичної фіксації порушень ПДР, як у країнах Європи.

Депутати Верховної Ради більшістю голосів схвалили закон, який запроваджує в Україні фото- та відеофіксацію порушень правил дорожнього руху і систему нарахування штрафних балів за порушення.

За відповідний закон у вівторок проголосували 267 народних депутатів із 331, які були зареєстровані у сесійній залі.

Отже, в Україні запровадять системи автоматичної фіксації порушень ПДР, як у країнах Європи.

Квитанції за зафіксовані порушення будуть надходити на адресу власників авто разом із доданими фото- чи відеодоказами. У власника авто буде час на те, щоб зрозуміти, чи він керував машиною в момент здійснення порушення, чи інша особа, якій авто передавалось. Кожен матиме право оскаржити таке рішення в суді, повідомляє Українська правда.

Якщо власник автомобілю захоче, то він матиме можливість отримати інформацію про фіксацію порушення ПДР на телефон чи електронну пошту. Для цього потрібно буде звернутися з відповідною заявою до відділу МВС, який займається дорожнім рухом.

Новацією в законопроекті є запровадження штрафних балів, які будуть враховуватись під час накладення штрафів.

Кожному водієві щороку буде нараховуватися по 150 балів. У разі фіксації порушення правил руху в автоматичному режимі від загальної кількості балів порушника вираховується кількість штрафних балів. У випадку перевищення швидкості водієм знімається 50 балів, повідомляє УНІАН.

У разі, коли розмір стягнення у вигляді штрафних балів перевищує залишок балів громадянина, штрафні бали накладаються відповідно до залишку незалежно від розміру штрафних балів.

Працівники патрульної поліції та інші підрозділи отримають право стягувати штрафи на місці порушення незалежно від їх розміру і виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Окрім того, законом передбачено, що якщо правопорушник протягом трьох днів сплатив 50% штрафу, постанова про стягнення вважається виконаною. Якщо ж штраф не буде сплачений протягом 30 днів, буде застосована пеня, яка складе подвійний розмір штрафу, повідомляє Кореспондент.

Якщо штраф і пеня не будуть сплачені, правопорушник буде автоматично позбавлений права керувати транспортними засобами на 6 місяців. І це не буде звільняти від обов'язку сплатити штраф і пеню.

Разом із тим закон передбачає вилучення прав у водіів лише за рішенням суду.

Нагадаємо, заплатити штраф за порушення ПДР тепер можна онлайн.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
6568
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація