Рада взялася за булінг у школах. Пропонують підвищити штрафи за фізичне або моральне знущання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Протягом останніх трьох місяців з булінгом в Україні стикалися 67% підлітків.

У вівторок, 2 жовтня, Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект, спрямований на протидію булінгу у навчальних закладах, повідомляє BBC.

Ухвалити законопроект депутатам вдалося лише з другої спроби - під час першого голосування в сесійній залі не виявилося достатньої кількості депутатів. Зрештою законопроект підтримали 228 парламентарів.

Проект закону пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, яка встановлює відповідальність за булінг, а також його приховування працівниками навчальних закладів.

Потенційний розмір штрафу - до 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто 3 400 гривень.

Також ухвалений законопроект передбачає внесення змін до закону про освіту, де з'явиться визначення булінгу. Це - "моральне, або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення".

За протидію булінгу відповідатимуть керівники освітніх закладів. Вони повинні будуть затвердити і оприлюднити план заходів для боротьби з цим явищем і розглядати заяви від учнів та їхніх батьків про випадки булінгу.

За даними нещодавнього дослідження ЮНІСЕФ, з проблемою булінгу в Україні протягом останніх трьох місяців стикалися 67% опитаних віком від 11 до 17 років. Майже чверть самі стали жертвами булінгу, при цьому майже половина з них нікому не розповідали про ці випадки.

Наголошується, що за поширеністю булінгу серед 11-15-річних дітей Україна входить до першої десятки європейських країн.

За цими показниками вона залишила позаду не лише найбільш соціально благополучні Данію чи Норвегію, але й, приміром, Угорщину та Грецію. Про це свідчать дані ВОЗ.

Нагадаємо, у Запоріжжі учениця 8-го класу звела рахунки з життям, стрибнувши з Преображенського моста в річку Дніпро. Правоохоронці підозрюють, що причиною самогубства дівчинки є булінг.

ВідеоБулінг у школі та як з ним боротися – говоримо з уповноваженим президента України з прав дитини

У нас в гостях Микола Кулеба - уповноважений президента України з прав дитини. З булінгом хоча б раз стикалось 70 відсотків усіх дітей, а кожний 5-ий школяр був його ініціатором. Булінг – справжнє лихо українських шкіл. Але в Україні і досі немає офіційного визначення цього явища і не передбачено покарання. Змінити ситуацію може зареєстрований законопроект у парламенті.

Булінг у школі та як з ним боротися – говоримо з уповноваженим президента України з прав дитини

Залиште свій коментар

Вибір редакції