Рада Європи попросила Ющенка більше не ображати молдаван

В Раді Європи наголосили, що образливі для інших націй вислови є неприпустимим для голів держав й усіх інших громадян.

Політики – особливо глави держав – повинні бути надзвичайно обережними у своїх висловлюваннях стосовно представників інших націй.

Про це заявила голова Європейської комісії проти расизму і нетерпимості (ЄКРН) Ради Європи Єва Сміт Асмуссен, коментуючи резонансний випадок, коли президент України Віктор Ющенко в образливому тоні порівняв свого підлеглого з молдаванином.

"Я вважаю, політики повинні бути надзвичайно обережними у своїх висловлюваннях. Звичайно, це є неприпустимим не лише для голів держав, але й для усіх громадян, навіть у повсякденному житті. А що стосується президента держави, то необхідно завжди наперед прораховувати наслідки, які можуть викликати ті або інші його висловлювання. Звичайно, це не красить керівника держави, це є образливо", - висловилася Сміт Асмуссен.

Говорячи про загальну ситуацією із проявами расизму і нетерпимістю в Україні, голова ЄКРН зазначила: "Прикро, але ми отримуємо з України дуже негативні відомості про діяльність рухів скінхедів та ультраправих націоналістів. Це свідчить, що в державі склалася дуже серйозна ситуація у цьому питанні".

Але водночас, єврокомісар відзначила, що в Україні поступово починає реалізовуватися широке коло ініціатив з протидії расизму і нетерпимості. "Я оцінюю ці тенденції як такі, що матимуть очікувані позитивні наслідки. Найголовніше, щоб вище керівництво держави усвідомило усю нагальність і гостроту цієї справжньої проблеми", - зазначила експерт, додавши у зв’язку з цим, що українське законодавство у сфері протидії расової дискримінації та нетерпимості не є досконалим на достатньому рівні, а тому потребує подальшого розвитку.

"Але найголовніше, що українське керівництво це усвідомлює, і, зокрема, до Верховної ради внесені відповідні проекти щодо покращення ситуації у цій сфері", - вважає вона.

На її думку, кожна країна повинна шукати для себе свій оптимальніший шлях для ведення цієї боротьби. За словами експерта, найголовніше тут також усвідомити і винайти коріння, джерела проявів расизму і нетерпимості.

Нагадаємо, 14 квітня під час проведення наради з сільськогосподарських проблем Ющенко попросив техперсонал відрегулювати зображення на екрані відеопроектора. Коли технік, замість того, щоб налаштувати проектор, пересунув на кілька сантиметрів екран, Ющенко звернувся до нього із словами: "Ви як молдаванин".

Зрозумівши, що висловився некоректно, президент уточнив, що слова не відносяться до народу сусідньої держави.

Через тиждень представники молдавської діаспори розкритикували вчинок Ющенка, заявивши, що глава української держави практично образив всіх молдаван України. Після цього президенту довелось вибачитись вдруге.

Читайте також:

Ющенко запропонував США подратувати Росію

Як Ющенко гостював у Лукашенка

Лікарі дозволили Ющенку йти в президенти

Ющенко допоможе ООН здолати сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: