Рада Європи пропонує допомогу ЦВК

Передвиборча оціночна місія Ради Європи запропонувала Центральній виборчій комісії допомогу в підготовці до позачергових виборів.

Передвиборча оціночна місія Ради Європи запропонувала Центральній виборчій комісії допомогу в підготовці до позачергових парламентських виборів, повідомили УНІАН у Відділі взаємодії із ЗМІ Секретаріату ЦВК.

У Відділі взаємодії зі ЗМІ нагадали, що очолює місію секретар Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, до її складу входять також ще троє високопосадовців Секретаріату Ради Європи. Своєю метою місія має обговорення з представниками української влади конкретних заходів із співробітництва, які Рада Європи може допомогти організувати у вересні нинішнього року в контексті підготовки до дострокових парламентських виборів.

16 липня члени Місії відвідали ЦВК, де зустрілися з заступником голови Центрвиборчкому Андрієм Магерою та членом комісії Михайлом Охендовським. Цей візит, відзначив глава делегації, вони вважають дуже важливим, адже комісія, на їх думку, є головною дійовою особою в організації необхідних процедур і водночас ключовою ланкою в тому, щоб ці вибори були проведені на такому ж (а то й вищому) рівні демократизму, прозорості й дотримання вимог законодавства, яким відзначились парламентські вибори 2006 року.

Вся міжнародна спільнота, підкреслив Букіккіо, прагне підтримати Україну в цих намірах і діях.

Він повідомив, що Рада Європи, продовжуючи й розвиваючи традиції співпраці, пропонує свою допомогу в організації низки заходів, які матимуть на меті сприяти українським організаторам виборів у точнішому застосуванні виборчого закону, питаннях розв’язання можливих виборчих конфліктів.

Зокрема, секретар Венеціанської комісії висловив низку пропозицій: організувати у вересні круглий стіл для членів виборчих комісій, включаючи окружні; семінари для суддів, які братимуть участь у можливому судовому врегулюванні пов’язаних з виборами спорів; навчальний семінар для осіб, які здійснюватимуть спостереження за виборами.

Ще однією пропозицією Букіккіо стала можливість відрядження до України на кількатижневий термін досвідченого фахівця Ради Європи з виборчих процесів, який міг би надавати консультації щодо того, як проблемні питання організації позачергових виборів вирішуються в країнах Європи.

Заступник голови ЦВК подякував за пропозиції та означив ще кілька питань, щодо яких могла б бути результативною співпраця комісії з міжнародними організаціями. Це, зокрема, переклад тексту закону про вибори на іноземні мови, видання методичної літератури, необхідної для організації роботи окружних та дільничних виборчих комісій. Детальніше ці теми й напрями взаємодії будуть обговорюватись колегіально, повідомив Андрій Магера.

Учасники зустрічі обговорили також окремі положення виборчого законодавства, виконання яких буде пов’язане з певними труднощами.

Сторони домовились про продовження діалогу з порушених питань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: