Рада Європи радить щодо ЗМІ

Україні потрібно змінювати законодавство щодо регуляторних органів діяльності засобів масової інформації, вважає експерт Ради Європи.

Як передає УНІАН, таку думку висловила координатор проекту Ради Європи “План дій для ЗМІ в Україні” Ізабелла Хруслінська сьогодні на міжнародній конференції «Європейські стандарти діяльності регуляторних органів електронних ЗМІ: прозорість і незалежність».

«Експерти Ради Європи провели експертний аналіз двох законів України – закону про телебачення і радіомовлення і закону про Національну Раду з питань телебачення і радіомовлення. На початку цього року експертні висновки були передані спікеру ВР і голові парламентського комітету. Залишається відкритим питання, коли Україна використає ці рекомендації та експертні оцінки», - сказала Хруслінська.

На її думку, після виборів парламент повинен повернутися до внесення змін у національне законодавство, що регулює діяльність електронних ЗМІ.

Зокрема, у рекомендаціях експертів РЄ пропонується консолідувати в рамках одного закону все законодавство, яке стосується телерадіомовної діяльності, а також діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Також експерти РЄ пропонують переглянути положення закону щодо формування складу Нацради як незалежного регуляторного органу, зокрема, визначити новий спосіб призначення її членів, який би запобігав втручанню політики в її діяльність, щоб члени ради не могли лобіювати інтереси будь-яких політичних сил. Крім того, експерти вважають за доцільне переглянути механізм фінансування Національної ради таким чином, щоб він менше залежав від політичних тисків. Зокрема, ліцензійні платежі, які здійснюють телерадіомовники, мають вноситися безпосередньо до Національної ради і використовуватися для покриття прямих видатків на регуляторну діяльність.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: