Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Раді Європи закликали Україну негайно виправити "нелюдські умови" в тюрмах

У відомстві назвали українські в'язниці "принизливими" та "жахливими".

Комітет Ради Європи закликав українську владу негайно зреагувати на жахливу ситуацію в українських в'язницях та виправити її.

Про це йдеться у цьогорічному звіті Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. передає BBC.

В документі наголосили, що у більшості відвіданих українських тюрем, в'язні відбувають покарання в нелюдських умовах. Особливо відзначилися установи столиці та Львова.

"Ситуація в київському СІЗО погіршилася з попереднього візиту у 2016 році. Адже зараз воно переповнене, а умови тут можна розцінювати як нелюдські та принизливі", - йдеться у звіті.

Також в Комітеті просять звернути увагу на насильство між ув'язненими. Така ситуація, на думку європейських спостерігачів,  може бути результатом дуже малої кількості працівників в'язниць. Тому кількість персоналу радять збільшити, а якість медичних послуг, що перебуває на низькому рівні, - підвищити.

Деякі покращення в комітеті все ж знайшли та відзначили. Так, стало менше жорстокого поводження щодо затриманих з боку правоохоронців, в психіатричних та соціальних закладах делегація не виявила "правдоподібних свідчень жорстокого поводження".

Нагадаємо, що Мін'юст Україні запропонував оснастити тюремних наглядачів електрошокерами і телескопічними палицями, які використовуються у в'язницях багатьох країн світу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції