Рада Європи збереться у Києві, щоб обговорити чесні вибори

На європейський форум в українську столицю з’їдуться до півтисячі учасників з усіх країн Ради Європи.

Наприкінці жовтня Рада Європи проведе в Україні міжнародний форум "За майбутнє демократії". У Києві експерти обговорять, як повернути довіру європейців до демократичної системи та заохотити людей ходити на вибори.

На європейський форум в українську столицю з’їдуться до півтисячі учасників з усіх країн Ради Європи. Говоритимуть про оптимальні виборчі системи і про роль ЗМІ та громадських організацій для забезпечення справедливого волевиявлення, розповів голова відділу директорату демократичних інституцій Ради Європи Міхаель Реммерт.

"Ця тема є надзвичайно актуальною та нагальною для України та й Європи в цілому, - зазначив Реммерт. - Люди відчувають незадоволення практикою "реальної" демократії. Тому не ходять на вибори, розчаровуються в партійній системі тощо. У цьому контексті ми і вестимемо дискусію".

Представник Ради Європи наголосив, що учасники форуму мають розробити рекомендації щодо вдосконалення європейськими країнами своїх виборчих систем, аби Європа стала "зоною чесних виборів".

На запитання, чи доречні такі часті зміни виборчого законодавства в Україні, Міхаель Реммерт відповів, що недоречності виборчої системи, якщо вони справді є, варто усувати, а також додав, що відповідні висновки на міжнародній зустрічі має оприлюднити Венеціанська комісія.

За його словами, у форумі візьмуть участь голова комітету міністрів і генсек Ради Європи, а також президент ПАРЄ. Відкриватиме форум президент України Віктор Ющенко. На міжнародній зустрічі буде презентований Кодекс позитивної практики участі громадян у процесі ухвалення рішень, який підготувала конференція міжнародних недержавних організацій Ради Європи.

Нагадаємо, форум "За майбутнє демократії" проходитиме вже вчетверте. До цього подібні зустрічі відбувалися у Варшаві, Москві, Стокгольмі та Мадриді. Заявку на проведення форуму Україна подала у 2007 році. Наступні засідання країн-членів Ради Європи з демократії пройдуть у Вірменії та на Кіпрі. Там планують обговорити фундаментальні принципи демократії.

Читайте також:

Рада Європи стурбована нападами на журналістів

Рада Європи: Політики захищають права українців

Рада Європи пропонує допомогу ЦВК

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: