Рада юстиції перевіряє законність призначення суддів

Міжсудова суперечка: Вища рада юстиції перевіряє законність призначень Ради суддів України.

Вища рада юстиції перевіряє законність призначених суддів на адміністративні посади Радою суддів України, конституційниого органу суддівського самоврядування.

Раніше на адміністративні посади призначав президент, проте КС визнав цю процедуру неконституційною. Законодавчо це питання досі не врегулюване. Наразі невідомо під чиїм упливом після перетрусу опиняться суди.

Зараз налічується 350 подань на суддів. Ренат Кузьмін, заступник генпрокурора, який і вніс подання до Ради юстиції обіцяє: на решту з тисячі нібито незаконно призначених суддів також буде подання.

"Питання є більше похідним від політики, аніж права....те значення, яке надається деякими політиками посаді голови, не відповідає дійсності", - зауважив суддя Михайло Цуркан.

Голова суду вирішує, кому яку із судів розглядати справу, крім того він несе відповідальність за господарчу діяльність. Теоретично судді можуть ігнорувати голову суду, але напружені стосунки з ним можуть мати серйозні наслідки. Особливо в суддів, призначених на п'ятирічний строк. Саме голова суду має писати таким характеристику. Правники подекуди кажуть, якщо "свій" голова суду - це стовідсоткове вирішення справи на користь.

Ренат Кузьмін вважає, що нині існує загроза національній безпеці країни. Судді беруться судити все. Що далі, то частіше вони стають засобом незаконного досягнення цілей. Деякі добровільно погоджуються на таку роль.

Зазначимо, що депутати Верховної ради мають право  голосувати по рішенню Вищої ради юстиції. Таким чином у депутатських руках опиниться розподіл владних повноважень. І під чий вплив потраплять суди - залежить від них.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.


Читайте також:
Ющенко оскаржує "антикризовий закон" в суді
Президент "скинув" Стельмаха на КСУ
Суд дозволив президенту і депутатам змінювати бюджет

ВідеоХто матиме вплив на суди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: