Рада заборонила чергові навчання НАТО в Україні

Депутати навіть не розглядають допуск іноземних військ, зокрема солдатів НАТО, на територію України для проведення навчань.

Навчання
УНІАН
Рада зірвала проведення міжнародних навчань в Україні
Верховна рада відмовилася розглянути питання про допуск іноземних військових на територію України для проведення міжнародних навчань.

Депутати навіть не внесли до свого порядку денного рішення президента Віктора Ющенка про допуск іноземних військовослужбовців до України. Розгляд цього питання підтримали тільки 190 народних обранців.

Без ухвалення відповідного рішення парламентом проведення низки міжнародних навчань на території України фактично унеможливлюється, адже пустити сюди іноземних солдатів може лише ВР.

Рішення президента про допуск іноземних військовослужбовців передбачає, зокрема, проведення українсько-американського військового навчання "Сі Бриз-2009", українсько-сербського навчання, багатонаціонального навчання "Козацький Степ-2009", українсько-словацького навчання "Слов’яни за мир - 2009", українсько-американського навчання "Комбайнд Еффорт - 2009", українсько-американського навчання "Репід Трайдент – 2009", навчання військово-морських сил "Довіра – 2009" тощо.

Нагадаємо, минулого року міжнародні навчання "Сі Бриз - 2008", у яких взяли участь військові країн НАТО, викликали серйозні конфлікти в Україні.

Зокрема, противники "Сі Бризу" провели масові акції протесту в Одесі та навіть намагалися заблокувати НАТОвські кораблі в порту цього міста. Незважаючи на це, міжнародні навчання таки були проведені. Натомість у квітні цього року парламент Криму ухвалив рішення заборонити проведення навчань "Сі Бриз" на території автономії.

Військові навчання за участі військових із країн НАТО кожного року викликають акції протесту та серйозне невдоволення в Одесі та в Криму.

Читайте також:

Росія заборонила НАТО наближатися до своїх кордонів

Ющенко наказав уряду за рік підготувати Україну до вступу в НАТО

Донецькі депутати злякались, що НАТОвська армада окупує українське небо

Кримський парламент вимагає заборонити навчання "Сі-Бриз-2009"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: