Рада заборонила тиснути на ЗМІ напередодні виборів

Кабміну, Податковій адміністрації і Нацраді з питань телебачення і радіомовлення доручено утриматись від перевірок ЗМІ контролюючими органами.

Верховна рада 19 жовтня ухвалила постанову про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у період перед місцевими виборами 2010 року. Документ передбачає запровадження мораторію на перевірки ЗМІ контролюючими органами напередодні виборів.

Відповідне рішення підтримали 364 народних депутати.

Постановою передбачається звернутися до Кабміну з дорученням та до Державної податкової адміністрації і Нацради з питань телебачення і радіомовлення з рекомендацією запровадити мораторій на проведення перевірок засобів масової інформації контролюючими органами.

Як зазначено в пояснювальній записці, "планові та позапланові перевірки у період виборчого процесу і ймовірні зловживання з боку осіб, які здійснюють перевірки, можуть призвести до порушення конституційних гарантій на свободу слова в Україні, негативно вплинути на процес забезпечення об’єктивного та безперешкодного висвітлення ходу передвиборної кампанії".

Нагадаємо, депутати також пропонують доповнити Кримінальний кодекс нормою, яка передбачає відповідальність за вимоги посадової особи органу державної влади до журналіста попередньо узгоджувати інформацію.

Читайте також:

Депутати мають намір саджати за цензуру

Опозиція знайшла докази існування цензури на телебаченні

Литвин: свободи слова в Україні немає

Янукович назвав свободу слова в Україні хворобою

ВідеоРада заборонила тиснути на ЗМІ напередодні виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: