Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада закликала депутатів Польщі не політизувати українсько-польську історію Другої світової

Підтримали заяву 247 із 335 народних депутатів. 

Верховна Рада України закликала польських колег не політизувати трагічні сторінки українсько-польської історії, а зосередитися на конструктивній побудові взаємин між Україною та Польщею. На думку депутатів, потрібно зміцнювати партнерство у Європі на підставі європейських цінностей, повідомляє УНІАН

Згідно з повідомленням, Рада ухвалила постанову № 5095 через ухвалення Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року та 22 липня 2016 року "Щодо оцінки польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни". 

Заяву підтримали 247 із 335 народних депутатів. Від групи "Відродження" "за" проголосував один депутат, а він "Воля народу" - четверо. У повному складі не голосувала фракція "Опозиційного блоку". 

Зазначається, що Верховна Рада "з жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю" сприйняла постанову Сейму "Щодо вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках". Депутати вважають, що у документі надана некоректна оцінка цього періоду в українсько-польській історії, зокрема конфлікту між народами у період Другої світової війни. 

Окрім того, Верховна Рада вважає, що ухвалення зазначеної постанови ставить під загрозу зусилля двох держав на взаємне примирення та вшанування пам'яті невинних жертв, а саме українців та поляків. 

Також Рада засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття. Через це ВР закликає польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії. 

Як йдеться у повідомленні, депутати наголосили на тому, що прийняття цих постанов відбувалося під час антиукраїнської акції з нищенням українських пам'ятників на території Польщі, атаками на учасників релігійних урочистостей, забороною проведення культурних заходів та шовіністичною риторикою.

ВР звернула увагу польських депутаті на те, що розпалювання антиукраїнських настроїв розгортається в момент найбільшої вразливості Української держави, яка перебуває у стані війни з Росією.

"У цій війні агресор використовує історичні питання, зокрема події 40-х рр. ХХ століття як один з елементів війни проти нашої держави", - сказано в заяві.

Верховна Рада закликала істориків продовжити фаховий діалог з метою розкриття усіх досі нез'ясованих фактів та обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів.

Нагадаємо, 22 липня польський Сейм підтримав резонансну постанову, в якій визнав Волинську трагедію 1943-45 років "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої".

Залиште свій коментар

Вибір редакції