Рада закликає світ відреагувати на репресії проти кримських татар й заборону Меджлісу в Криму

Звернення підтримали 233 із 318 народних депутатів.

Верховна Рада України закликає міжнародне співтовариство засудити заборону Меджлісу на території анексованого Криму та просить докласти необхідних зусиль задля захисту кримських татар від дискримінації та переслідувань з боку Російської Федерації. 

Про це йдеться у зверненні Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, світових лідерів та всіх членів міжнародного співтовариства щодо засудження порушень прав і свобод кримськотатарського народу в частині заборони окупаційною владою РФ на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Меджлісу та визнання його екстремістською організацією, повідомляє УНІАН.

Звернення підтримали 233 із 318 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Парламент закликає міжнародне співтовариство чинити тиск на Російську Федерацію як сторону, що, здійснивши незаконну окупацію Криму,  порушує права і свободи кримських татар в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі, та сприяти відновленню діяльності міжнародних моніторингових місій з прав людини в Криму.

Депутати вимагають від Російської Федерації негайно припинити політику, спрямовану на порушення прав людини і свобод громадянина в Криму як невід'ємній частині суверенної території України, у тому числі прав кримських татар як корінного народу. 

ВР вважає спільними завданнями для всіх членів міжнародного співтовариства, які поділяють загальновизнані цінності та повагу до прав людини, недопущення заборони окупаційною владою Криму діяльності представницьких органів кримськотатарського народу – Курултаю та Меджлісу, що обрані відповідно Декларації ООН про права корінних народів. 

В зверненні міститься заклик до міжнародного співтовариства засудити репресивні дії Російської Федерації в окупованому Криму, спрямовані проти прав і свобод людини, виявити одностайну солідарність та посилити тиск на Росію з метою відновлення юрисдикції України в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Раніше правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт щодо окупованого Криму. Згідно із ним, з часу початку окупації Криму російськими військами на початку 2014 року, простір свободи слова, свободи об'єднань і ЗМІ у Криму радикально зменшився. Правозахисна організація також зазначила, що під приводом боротьби з екстремізмом або тероризмом влада переслідувала, залякувала, і вживала довільні правові заходи щодо кримських татар, які відкрито виступали проти окупації півострова Росією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: