Рада закрила газову комісію Богословської

Двомісячна робота ТСК з розслідування газових стосунків з Росією не дала ніяких результатів.

Верховна рада припинила діяльність Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках.

За наслідками звіту голови ТСК, народного депутата від Партії регіонів Інни Богословської та альтернативного звіту, представленого народним депутатом від БЮТ Сергієм Пашинським, парламент намагався ухвалити два проекти постанов.

Зокрема, проект постанови Богословскої підтримали лише 174 депутати з 433 зареєстрованих у сесійній залі.

Проектом постанови пропонувалося визнати, що українською стороною переговори з питань укладення контрактів на поставку газу та його транзит територією України велись непрофесійно через відсутність єдиної позиції президента і прем’єра, було не реалізовано прагнення української сторони до поетапного переходу на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємопогоджені ціни на газ для споживачів України і тарифи на транзит газу територією України; зірвано поставки природного газу в Україну та його транзиту територією України до країн Європи.

Також передбачалося визнати, що зрив переговорів з питань укладення контрактів на поставку газу в Україну та його транзит територією України з вини президента Ющенка та прем`єра Тимошенко спричинив важкі наслідки для економічних і політичних інтересів держави, матеріального становища українських підприємств та інтересів громадян.

Водночас, за проект постанови внесений 6-ма народними депутатами, який є альтернативним документом, проголосували лише 215 народних депутатів з 432 зареєстрованих у сесійній залі.

Проектом постанови пропонувалося взяти звіт ТСК до відома, надіслати його до президента, Кабінету міністрів та РНБО. При цьому передбачалося визнати, що Україна виконала у повному обсязі всі взяті раніше зобов’язання щодо забезпечення транзиту російського природного газу територією України та завдяки професійним діям спеціалістів "Укртрансгазу" "Нафтогазу" була організована автономна робота ГТС без наслідків, що могли нести загрозу енергетичній, економічній, соціальній і техногенній безпеці України, ГТС України працювала та сьогодні працює стабільно.

У зв’язку з тим, що жодного рішення не було ухвалено, голова ВР Володимир Литвин повідомив, що діяльність ТСК припиняється, оскільки термін її роботи був визначений протягом 2 місяців. При цьому, додав він, ТСК була створена 13 січня.

Читайте також:

Богословську в Раді назвали Інною Геббельсівною

Звільнено главу компанії "Укртрансгаз"

Ющенко в Брюсселі шукав гроші на українську трубу

Україна вмовила Росію скоротити поставки газу

ВідеоРада закрила газову комісію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: