Рада закрила комісію з розслідування "справи педофілів"

Тимчасова слідча комісія ВР не знайшла достатніх доказів вини Дмитра Полюховича та інших осіб у насильницькому задоволенні статевої пристрасті з малолітніми.

Верховна рада 21 травня припинила роботу тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченням у розбещенні неповнолітніх. Про закриття комісії оголосив віце-спікер Верховної ради Адам Мартинюк.

Перед цим депутати відмовились підтримати звіт комісії щодо розслідування обставин розбещення неповнолітніх.

За звіт, яким пропонувалося припинити діяльність комісії, проголосували 166 народних депутатів, зокрема 100 від БЮТ, 20 – НУ-НС, 27 – Компартія, 19 – Блок Литвина. Партія регіонів у повному складі відмовилась підтримати документ.

Перед цим Рада заслухала звіт глави ТСК, депутата від Компартії Катерини Самойлик. Самойлик заявила, що матір дітей Олена Полюхович відмовилася від співпраці з комісією, а також не дозволила провести необхідні експертизи в ході слідства.

"Полюхович відмовилася надавати своїх дітей для проведення очних ставок з особами, на які вказали (діти), прізвища, які були названі у Верховній Раді та у ЗМІ", - сказала вона.

Водночас, за її словами, було встановлено, що свідчення дітей "мають низку суперечностей, вони відрізняються від попередніх свідчень і між собою".

"Аналіз хронології свідчень дітей та свідчення їх законного представника свідчать про те, що спочатку про окремі деталі статевих актів з дітьми та про їх учасників повідомляє слідству матір, а вже після цього говорять діти", - сказала Самойлик.

За її словами, комісія дійшла висновку, що "достатніх доказів вини Полюховича та інших осіб у насильницькому задоволенні статевої пристрасті з малолітніми, які б давали достатні підстави для направлення справи до суду, поки що не здобуто".

"Наша комісія пропонує, щоб ми більше не переносили це питання у політичну площину, припинити діяльність комісії, в Генпрокуратурі - завершити цю справу", - додала Самойлик.

Як відомо, скандал з розтлінням дітей Полюховичей в "Артеку" розгорівся в жовтні 2009 року - про нього заявив депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

За підозрою у скоєнні цього злочину було заарештовано батька дітей Дмитра Полюховича. Кримінальну справу порушили за статтею 156-2 КК (здійснення розпусних дій відносно особи, що не досягла 16-річного віку, її батьком). Полюховича помістили в Лук'янівський СІЗО, а потім перевели в ізолятор СБУ.

В причетності до злочину підозрювали також кількох депутатів Верховної ради, проте перевірка нардепів на детекторі брехні не підтвердила підозри.

Днями Дмитра Полюховича відпустили з СІЗО під підписку про невиїзд.

Читайте також:

Головного фігуранта "справи педофілів" випустили з СІЗО

У прокуратури вкрали документи справи про зґвалтування в "Артеку"

БЮТівців перевірили на "поліграфі" у справі педофілів

Мати жертв артеківських педофілів проситься виступити в Раді

ВідеоРада закрила комісію з розслідування "справи педофілів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: