Рада залишила миротворців у Кот-д'Івуарі до 30 вересня

Термін перебування українських миротворців у Кот-д'Івуарі минув 4 травня, але секретаріат ООН звернувся до України із проханням залишити їх.

Верховна рада схвалила продовження терміну надання українськими миротворцями, які діють у складі місії Організації об'єднаних націй у Ліберії, підтримки місії ООН у Кот-д'Івуарі зі стабілізації обстановки в цій країні, яка загострилася після президентських виборів, до 30 вересня.

За прийняття в цілому законопроекту №8499 "Про затвердження рішення президента щодо спрямування миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д'Івуарі" проголосували 242 депутати при 226 мінімально необхідних.

Відповідно до закону від 4 лютого 2011 року, відповідно до якого український авіаційний загін було тимчасово спрямовано у цю країну, термін його перебування там минув 4 травня, але секретаріат ООН звернувся до України із проханням продовжити термін тимчасового перебування українських миротворців у Кот-д'Івуарі до 30 вересня.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, основні завдання миротворчого контингенту на території Кот-д'Івуару не будуть виходити за межі завдань, визначених при спрямуванні авіаційного підрозділу в цю країну, а саме: здійснення повітряної розвідки та спостереження, проведення заходів перевезення персоналу місії, повітряна підтримка військ ООН, патрулювання та медична евакуація, а також захист цивільного населення.

Як відомо, у листопаді 2010 року Рада схвалила указ про дозвіл українським миротворцям у складі місії ООН у Ліберії надати допомогу операції ООН у Кот-д'Івуарі із забезпечення безпеки на виборах у цій країні. З відповідним проханням до України звернувся секретаріат ООН у зв'язку з тим, що український загін у Ліберії є єдиним, який надає авіаційні ресурси в місії ООН у цій країні.

Резолюціями Ради безпеки ООН №1609 (2005 рік) і №1865 (2009 рік) санкціоновано надання взаємної оперативної підтримки між місіями ООН у Ліберії та Кот-д'Івуарі та здійснення тимчасової передислокації необхідних сил і засобів зі складу однієї місії до іншої.

На підсумку до Кот-д'Івуару для виконання завдань місії ООН було спрямовано 23 військовослужбовці та 2 вертольоти Мі-8 української вертолітної групи, які базуються на території міжнародного аеропорту в місті Буаке.

У лютому на прохання секретаріату ООН до Кот-д'Івуару було спрямовано ще 3 військових вертольоти Мі-24 і близько 60 осіб технічного персоналу для їх обслуговування.

Нагадаємо, під час збройних зіткнень у Кот-д'Івуарі, пов’язаних з переходом влади до новообраного президенту, українці миротворці вимушені були застосувати зброю. Натомість, в результаті дій українських військових ніхто не загинув.

У той же час повідомлялося про українського миротворця, який загинув в результаті нещасного випадку.

Читайте також:

Українські миротворці перебувають у Кот-д'Івуарі незаконно

Українського миротворця вбила катапульта, яку він включив у зачиненій кабіні літака

Міноборони запевнило, що українці у Кот-д'Івуарі нікого не вбили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: