Рада зайнялась розслідуванням корупційної діяльності "РосУкрЕнерго"

Парламент створив комісію з розслідування обставни розмитнення газу "РосУкрЕнерго" і причетності до цього українських чиновників.

Верховна рада 1 липня створила Тимчасову слідчу комісію з розслідування фактів корупційної діяльності "РосУкрЕнерго", причетності до цього українських посадовців та арешту екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка.

За відповідну постанову проголосували 238 народних депутатів.

Як повідомив спікер Верховної ради Володимир Литвин, головою ТСК буде Роман Зварич (НУ-НС), його заступником – Анатолій Кінах (Партія регіонів).

Метою створення комісії є розслідування діяльності ЗАТ "РосУкрЕнерго" та причетність  посадових осіб органів державної влади до постачання природного газу в Україну, розподілу і продажу його кінцевим споживачам, дослідження стану розрахунків українських споживачів із "РосУкрЕнерго" за спожитий газ, обґрунтованість тарифів на зберігання газу ЗАТ "РосУкрЕнерго" в газосховищах України та можливі порушення монопольного законодавства України у сфері газопостачання.

Також комісія має провести розслідування правомірності порушення кримінальної справи проти екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка та застосування до нього запобіжного заходу взяття під варту.

Також ТСК покликана надати українському суспільству неупереджену інформацію щодо рішення  Стокгольмського арбітражного суду.

Нагадаємо, Анатолій Макаренко був затриманий як підозрюваний в рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі.

Щодо екс-глави Держмитслужби Макаренка  було порушено кримінальну справу за статтею "службова недбалість".

Саме Макаренко в 2009 році очолював Державну митну службу, яка провела розмитнення газу "РосУкрЕнерго", вилученого Україною в рамках договору переуступки з "Газпромом".

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення у тривалій суперечці між компанією "РосУкрЕнерго", співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав "РосУкрЕнерго".

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту про зберігання газу з RosUkrEnergo, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубометрів газу, що знаходиться в підземних газових сховищах України, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Читайте також:

Кримінальній справі проти екс-глави Держмитниці присвоєно гриф таємності

БЮТ вимагає від Ради розслідувати "газову розправу" Стокгольмського суду

Янукович не дасть жодної копійки за газ RosUkrEnergo

Колишнього голову Держмитниці заарештували

ВідеоРада зайнялась розслідуванням корупційної діяльності "РосУкрЕнерго"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: