Рада збереться позачергово, щоб виділити мільярд на боротьбу з грипом

Блок Юлії Тимошенко зібрав підписи, щоб спробувати подолати вето президента на фінансування боротьби з епідемією.

Верховна рада 26 листопада о 10:00 збереться на позачергове пленарне засідання. 151 підпис за проведення засідання зібрала фракція БЮТ, щоб подолати вето президента на закон про виділення на боротьбу з наслідками епідемії грипу 1 мільярда гривень.

"Фракція БЮТ ініціює розгляд лише одного питання - це подолання вето президента на закон про внесення змін до державного бюджету щодо виділення Міністерству охорони здоров'я 1 млрд грн на здійснення протиепідеміологічних заходів", - повідомив перший віце-спікер парламенту Олександр Лавринович.

За його словами, кадрових питань БЮТ не ініціював. "Вони ініціюють одне питання, інших питань немає", - сказав він. При цьому Лавринович наголосив, що Партія регіонів буде визначатися щодо голосування за подолання вето перед позачерговим засіданням.

"Ми, очевидно, це будемо розглядати перед початком засідання, бо підхід, який демонструється, і з часом почали відкриватися такі нюанси, які не дуже приємні для тих, хто ініціює таке засідання, які стосуються зловживань коштами, які виділялися раніше для боротьби з епідемією. А з іншого боку - тому що ця епідемія носила більше політичний характер... Тому ми будемо визначатися", - додав він.

Нагадаємо, 3 листопада Верховна рада ухвалила зміни до державного бюджету на 2009 рік, якими передбачено виділення 1 млрд гривень на додаткове фінансування боротьби з епідемією грипу в країні.

Законом передбачено виділення додаткових коштів за рахунок перерозподілу між загальним та спеціальним фондами державного бюджету перевищення валових доходів Нацбанку над видатками.

Президент Віктор Ющенко 16 листопада застосував право вето до закону про виділення 1 мільярда гривень на боротьбу з грипом. У СП пояснили, що Ющенко не підписав цей закон і повернув його у Верховну раду зі своїми пропозиціями і додали, що президент у жодному разі не виступає проти виділення цих коштів.

Ющенко пропонує на 1 мільярд гривень збільшити дефіцит державного бюджету на 2009 рік і звернутися до банківської системи й НБУ із проханням допомогти профінансувати цей дефіцит.

Читайте також:

БЮТ звинуватив Ющенка у злочині проти власного народу

Ющенко відмовився дати мільярд на боротьбу з епідемією грипу

Тимошенко впевнена, що вето Ющенка буде подолане

Уряд просить президента надати мільярд на боротьбу з епідемією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: