Рада змінила закон про держзакупівлі на вимогу Януковича та Азарова

Парламент ухвалив усі зміни до закону про держзакупівлі, запропоновані главою держави та Кабінетом міністрів.

Верховна рада прийняла нову редакцію закону про здійснення держзакупівель. За закон у новій редакції із пропозиціями президента Віктора Януковича й Кабінету міністрів проголосували 248 депутатів при мінімально необхідних 226.

Зокрема, законопроект підтримав 171 депутат від фракції Партії регіонів, 20 - від фракції Блоку Юлії Тимошенко, 7 - від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона", 27 - від фракції Комуністичної партії, 19 - від фракції Блоку Литвина і 4 позафракційні депутати.

Під час розгляду питання перший заступник голови Ради Адам Мартинюк, що головував на засіданні, запропонував парламенту розглянути, крім пропозицій президента, ще й пропозиції Кабміну до проекту.

Пропозиції уряду було проголосовано Радою без їх обговорення. При цьому парламент підтримав всі пропозиції й глави держави, і уряду.

Нагадаємо, раніше Янукович ветував цей закон, і він передбачав, що уповноваженим органом із держзакупівель є Міністерство економіки.

Закон встановлює правові і економічні основи здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Його метою є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального і ефективного використання державних коштів тощо.

Крім того, також проголосовані депутатами пропозиції президента покликані виправити низку неточностей і розбіжностей у законі. Зокрема в пропозиціях сказано, що запропоновані законом норми, підходи і концепція врегулювання низки запитань не забезпечать досягнення задекларованої мети, не впорядкують відповідні процедури і не зроблять їх прозорішими.

Водночас вони можуть призвести до спотворення конкуренції, застосування корупційних схем під час здійснення відповідних процедур, подальшого штучного ускладнення стосунків у цій сфері, додаткових витрат бюджетних коштів. Окремі положення закону, з точки зору глави держави, викликають зауваження і застереження через невідповідність їх Конституції України, недосконалість з точки зору економічної доцільності, неузгодження з іншими законодавчими актами.

На додаток Закон містить і внутрішні розбіжності.

Читайте також:

Янукович повернув у Раду закон про держзакупівлі

Азаров дозволив готуватись до Євро-2012 без тендерів

Янукович ветував закон про держзакупівлі

ВідеоРада змінила закон про держзакупівлі на вимогу Януковича та Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: