На підвищення пенсій та соцвиплат виділять понад 800 мільйонів

Кошти для підвищення пенсій планується перерахувати Пенсійному фонду за рахунок внутрішнього державного боргу.

Верховна рада ухвалила зміни до державного бюджету на 2009 рік щодо забезпечення виплати пенсій та соціальної допомоги у підвищеному розмірі. За закон, внесений на розгляд парламенту президентом Віктором Ющенком, проголосували 246 депутатів (ПР - 169, БЮТ - 0, НУ-НС - 33, КПУ - 25, Блок Литвина - 19, позафракційні - 0) з 390 зареєстрованих в залі.

Закон пропонує визначити джерелом покриття додаткової потреби у ресурсах Пенсійного фонду кошти державного бюджету та збільшити видатки державного бюджету на суму 717 млн грн за програмою "Покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України для виплати пенсій".

Крім того, пропонується збільшити обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям на 100 млн грн.

Збільшення видатків за цими бюджетними програмами пропонується здійснити за рахунок зменшення на відповідну суму передбаченого законом обсягу фінансування видатків на обслуговування внутрішнього державного боргу.

Представники парламентської фракції БЮТ протестували проти розгляду даного документа, оскільки по ньому не було отримано висновку бюджетного комітету. Крім того, після ухвалення проекту в першому читанні, депутати від БЮТ виступали проти розгляду даного законодавчого акту в другому читанні і вимагали його ретельної підготовки.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко 2 листопада вніс на розгляд парламенту зазначений законопроект та визначив його як невідкладний для позачергового розгляду парламентом.

Нагадаємо також, що 30 жовтня президент Віктор Ющенко підписав закон про підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати.

Після прийняття закону Кабмін неодноразово закликав президента накласти на нього вето, мотивуючи свою вимогу тим, що державний бюджет не витримає незапланованих надмірних навантажень і підвищення зарплат загрожує економічним колапсом, проте Віктор Ющенко поставив свій підпис під цим документом.

У відповідь керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський заявив, що Мінфін запропонує уряду ігнорувати закон про підвищення соціальних стандартів. За розрахунками Мінфіну, загальна сума додаткових витрат для реалізації норм даного закону складе 8,1 млрд грн до кінця 2009 року і 71,3 млрд грн у 2010 році.

Читайте також:

Підвищення мінімальних зарплат скасують через Конституційний суд

МВФ вимагає заборонити підвищення зарплат і пенсій

Тимошенко погрожує Ющенку судом через соцстандарти

Зарплати за рахунок благодійності визнано неконституційними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: