Янукович зобов'язав чиновників декларувати доходи і витрати

Антикорупційний закон Януковича зобов'язав чиновників та членів їхніх родин декларувати доходи та витрати.

Згідно з прийнятим Верховною радою антикорупційним законом, відтепер чиновники та члени їхніх родин зобов'язані декларувати свої доходи та витрати.

Державні службовці, включаючи вищих посадових осіб зобов'язані щорічно декларувати свої доходи та витрати членів своїх родин, які перевищують 50 тисяч гривень. При цьому Рада відмовилася оприлюднювати декларацію про доходи та витрати президента, прем'єра та інших високопосадовців.

В декларації держслужбовців, зокрема зазначаються витрати на утримання та купівлі нерухомості, транспортних засобів самих держслужбовців та членів їхніх родин. В той же час законопроектом не передбачається жодної відповідальності за подавання неправдивих даних стосовно витрат родичів чиновників.

Крім того, законопроектом забороняється наймати на роботу близьких родичів на роботу.

Законопроект також передбачає проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на посаду прем'єра, судді Конституційного суду, державного службовця, посадової особи органу місцевого самоврядування та ін.

Передбачається також, що документ вводиться в дію з 1 липня 2011 року.

Рада також дала протокольне доручення профільному комітету і юридичному управлінню здійснити юридичне редагування закону з урахуванням прийнятих змін.

Також було прийняте рішення при підготовці до підписання документу розділити прийнятий закон на два: "Про засади запобігання і протидії корупції" та "Про внесення змін до законів України".

Як відомо, у березні Верховна рада винесла на повторне друге читання деякі статті законопроекту "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні".

Читайте також:

Чиновники держкомітету за два тижні набрали хабарів на 400 тисяч дол

Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Полтавського чиновника, якого судять за розкрадання, підвищили на посаді

В Україні кількість корупційних злочинів зросла на 60%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: