Рада звернулася до італійського президента з проханням забезпечити об’єктивність у справі Марківа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Заяву підтримали 323 народні депутати. 

Верховна Рада 17 січня ухвалила проєкт постанови №2717 "Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці, повідомляє пресслужба МВС.

Документ, яким український парламент звертається до італійського президента, підтримали 323 народні депутати. 

"Звернутись до президента Італійської Республіки спільно з Парламентом Республіки з проханням в рамках своїх повноважень забезпечити прозорість, об’єктивність та неупередженість апеляційного провадження стосовно Віталія Марківа".- йдеться в тексті заяви.

Тако зазначається, що  справі українця було порушено принципи верховенства права, гарантій на справедливий суд та презумпцію невинуватості. Крім того, депутати вважають, що судовий процес відбувався в антиукраїнській атмосфері. Зокрема, докази обвинувачення базувалися на чутках, суд відхилив запит сторони обвинувачення на проведення огляду місця події на горі Карачун.

"Верховна Рада протестує проти звинувачення України у порушенні міжнародного гуманітарного права … категорично засуджує використання неприйнятних формулювань в матеріалах вироку, згідно яких українська армія є "повсталими українцями, що захопили "Карачун", стверджується, що "стріляти по цивільних було звичним способом дій української армії та НГУ", а військові дії на Сході України називаються "триваючою громадянською війною", - йдеться у заяві. 

Як повідомлялося раніше, 30 червня 2017 року у Італії затримали заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа. У 2019 році італійські судді присудили українцеві Віталію Марківу 24 роки ув'язнення. Це на сім років більше, ніж просило обвинувачення. Нацгвардійця визнали винним у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова в травні 2014 року під Слов'янськом.

Торік 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на рішення італійського суду, яким військовослужбовець Національної гвардії України Віталій Марків був засуджений до 24 років ув'язнення. Апеляційний суд округу Ломбардія має розглянути апеляцію весною 2020 року.

Відео Людмила Денісова відвідала в італійській колонії нацгвардійця Віталія Марківа

Нацгвардійця, безпідставно засудженого за вбивство італійського фотографа, утримують у Мілані, у виправній колонії "Опера". Там відбувають покарання за особливо тяжкі злочини. Власне, про спілкування із бранцем Денісова повідомила небагато. Мовляв, обговорили деталі справи.  

Людмила Денісова відвідала в італійській колонії нацгвардійця Віталія Марківа

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції