Рада звільнила двох суддів Верховного суду

Звільнення судді Олександра Волкова супроводжувалося скандалом - його звинуватили у порушенні присяги.

Верховна рада 17 червня звільнила двох суддів Верховного суду. Зокрема, суддю Валентину Барсукову було звільнено за власним бажанням, а суддю Олександра Волкова – за порушення присяги.

За звільнення Олександра Волкова з посади судді Верховного суду у зв’язку із порушенням присяги судді проголосували 247 із 414 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Як зазначив на засіданні парламенту голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, зокрема, Волков "брав безпосередню участь при перегляді у касаційному порядку Верховним судом України вироків, рішень, постанов, ухвал судів, які ухвалював його близький родич – брат його дружини – суддя Ігор Бараненко".

За словами Колесниченка, також Волков безпідставно приймав до розгляду касаційні скарги, по яких не був сплачений судовий збір, а також зупиняв виконання "законних рішень судів першої дії, чим спричиняв рейдерські дії щодо трьох підприємств".

У свою чергу на засіданні парламенту Волков заявив, що звинувачення проти нього є безпідставними. Він нагадав, що всі рішення у Верховному суді України виносяться колегіально, у складі 3-4 суддів.

За його словами, не можна говорити, що брат дружини є "близьким родичем, бо тоді і моя дружина є також мені близьким родичем, і що тоді із шлюбом робити?".

Проти звільнення судді виступив голова Верховного суду України Василь Онопенко.

Також ВР ухвалила рішення про звільнення з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Бараненка у зв’язку з порушенням присяги судді. За дане рішення проголосували 248 із 393 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Крім того, Рада за власним бажанням звільнила суддю Верховного суду Валентину Барсукову. За дане рішення проголосував 331 народний депутат із 424 зареєстрованих у сесійній залі.

Читайте також:

Янукович ініціював масштабну судову реформу

Янукович обурився на суддів, які замовляють собі на свята іноземних рок-зірок

Консультант ВР з правосуддя: 25% суддів треба посадити за кримінал

 

http://tsn.ua/ukrayina/glava-verhovnogo-sudu-vryatuvavsya-vid-zvilnennya-likarnyanim.html

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: