Раді пропонують обмежити право на оскарження порушення кримінальної справи

Одним з головних нововведень документу є пропозиція позбавити суди права зупиняти проведення слідчих дій під час розгляду в суді скарги на порушення кримінальної справи.

Народний депутат від ПР Володимир Олійник зареєстрував в парламенті законопроект, яким пропонується обмежити коло осіб, які можуть оскаржити в суді порушення кримінальної справи, і термін подачі апеляції, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Жаловаться разрешат не всем".

Одним з головних нововведень документу є пропозиція позбавити суди права зупиняти проведення слідчих дій під час розгляду в суді скарги на порушення кримінальної справи.

Не менш важливим положенням законопроекту є фактична відміна права на оскарження в суді кримінальних справ, порушених по факту: ця можливість передбачається лише для осіб, що знаходяться в статусі підозрюваних. Слід зазначити, що, згідно з чинним законодавством, звернутися до суду із скаргою на постанову про порушення кримінальної справи може "особа, чиї інтереси зачіпає порушена кримінальна справа".

Володимир Олійник пропонує також обмежити термін, впродовж якого постанова про порушення кримінальної справи може бути оскаржена в суді.

"Скарга на постанову про порушення кримінальної справи може бути подана до суду упродовж трьох діб з дня вручення особі копії постанови або з дня, коли особі стало або повинно було стати відомо про порушення кримінальної справи", - говориться в законопроекті.

Як повідомлялося, 10 червня, стало відомо, що комітет ВР з питань прав людини рекомендував підтримати в другому читанні законопроект, який обмежує право проведення мітингів.

Читайте також:

Тимошенко звинуватила Януковича в узурпації судової гілки влади

Рада погодилась ухвалити закон про обмеження акцій протесту

В Україні збирають підписи, щоб захистити право на акції протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: