Раді пропонують підвищити прохідний бар’єр на виборах

КВУ пропонує зробити диференційований прохідний бар’єр: для партій залишити 3%, а для виборчих блоків - 5%.

Комітет виборців України пропонує збільшення прохідного бар’єру до Верховної ради для виборчих блоків до 5%. Про це повідомив заступник голови правління КВУ Євген Радченко.

"КВУ пропонує зробити диференційований прохідний бар’єр: для партій залишити 3%, а для виборчих блоків - 5%", - цитує його слова прес-служба КВУ.

Згідно з рекомендаціями КВУ, партія, що бере участь у виборах, зобов’язана висунути в кожному виборчому окрузі список кандидатів.

Також партія формує загальнодержавний список кандидатів. До цього списку входять всі кандидати, включені до окружних списків. Порядок розташування кандидатів в обох списках визначається партією.

Зміни до виборчого законодавства, на думку КВУ, мають передбачати впровадження відкритих виборчих списків.

Оптимальною, на думку КВУ, є система відкритих регіональних списків, коли депутатів ВРУ будуть обирати у 27-40 виборчих округах, відповідно в кожному з них обраними стануть 10-20 депутатів, що дозволить пропорційно представити політичні інтереси основних груп виборців на відповідній території.

При визначенні кількості та меж виборчих округів територіальний поділ України враховується до рівня району. Обласний поділ враховується частково.

За найменший округ Радченко пропонує узяти територію найменшої області в Україні - Чернівецької. У цій області буде "розігруватися" 8 мандатів. В той же час найбільша область - Донецька буде поділена на 4 округи.

КВУ також пропонує чотирирівневу систему виборчих комісій. Формування комісій здійснюється за поданням партій – суб’єктів виборчого процесу.

Партія, яка не забезпечила представництво у не менше 2/3 дільничних виборчих комісій дільниць позбавляється статусу суб’єкта виборчого процесу.

Крім того, на думку КВУ, значних змін має зазнати закон про вибори президента.

У зв’язку з цим КВУ звертається до Верховної ради з закликом терміново внести зміни та доповнення до закону про вибори президента, "максимально наблизивши процедуру проведення президентських виборів до процедур, які застосовуються на парламентських виборах".

"Чинний закон про вибори президента не враховує положення закону про державний реєстр виборців. Це ставить під сумнів можливість застосування реєстру на виборах. Чинний закон про президентські вибори суперечить Кодексу адміністративного судочинства України в частині оскарження порушень виборчого законодавства", - сказано у повідомленні.

Читайте також:

Ющенко знову закликав переобрати себе разом з Радою

ЦВК розпочала підготовку до виборів президента

Екс-радник президента: Україна ніколи не була такою слабкою

Україні не вистачає грошей на президентські вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: