Раді запропонували звільняти голову НБУ після 65 років

Голову Нацбанку звільнятимуть через незабезпечення стабільності гривні, брехні Раді і після досягнення 65-річного віку.

Депутати ВР Юрій Кармазин (НУ-НС), Юрій Прокопчук і Олександр Стешенко (БЮТ) пропонують парламенту звільняти главу Національного банку при досягненні ним 65-річного віку.

Відповідний законопроект за їх авторством зареєстрований у Раді 17 липня.

Він передбачає, що глава НБУ звільняється після завершення терміну повноважень; після набуття чинності звинувачувального вироку суду проти нього; у зв’язку із заявою про відставку, схваленою президентом; у випадках смерті, припинення українського громадянства або від’їзду на постійне місце проживання закордон; за поданням президента.

Крім того, згідно законопроекту, глава НБУ звільняється при невиконанні обов’язків протягом більш ніж 3 місяців поспіль; при фальсифікації звітності НБУ, при відмові надати парламенту звіт про діяльність банку або при наданні недостовірної інформації про діяльність НБУ; при виявленні факту надання недостовірній інформації при призначенні на посаду глави НБУ.

Також законопроект встановлює, що глава НБУ звільняється і при не забезпеченні стабільності гривні за підсумками року (при цьому під стабільністю гривні розуміється річна зміна цін на товари, послуги, кредитні ресурси і зміна курсу гривні до іноземних валют не більше ніж на 10%), а також у ряді інших випадків.

Крім того, одній і тій же особі заборонено займати посаду голови НБУ більше двох разів.

На дану посаду може бути призначений громадянин України старше 35 років з позитивною діловою репутацією, відповідною вищою освітою, науковим ступенем не нижче доктора наук і досвідом роботи в банківській сфері від 10 років.

Законопроектом також пропонується ввести публікацію даних про доходи і майно глави і членів правління НБУ.
Загальна чисельність співробітників НБУ, як наголошується в законопроекті, не може перевищувати 1,5 тис. осіб.

Рада Національного банку може ветувати рішення правління НБУ і встановлювати параметри можливого коливання валютного курсу. Членами ради НБУ не можуть призначатися депутати Верховної ради, члени уряду, підприємці, менеджери або співвласники банків.

Повноваження ради НБУ, як говориться в законопроекті, достроково припиняються у разі незабезпечення стабільності гривні.

Автори законопроекту також пропонують ввести заборону на авансовий перерахунок Нацбанком прибутку до держбюджету.

Нагадаємо, 18 січня цього року нинішньому голові Нацбанку Володимиру Стельмаху виповнилося 70 років.

Читайте також:

Нацбанк вирахував, хто девальвує гривню

НБУ позбавляє 70 банків доступу до валюти

В Україні намітилася фінансова стабілізація

Війна проти НБУ може поновитися перед виборами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: