Радіаційна обстановка в Україні у межах норми

Радіаційна обстановка в Україні, як і зазвичай, стабільна, хоча раніше і повідомлялося про мікроскопічні сліди йоду-131 з аварійної японської АЕС.

Радіаційна обстановка в Україні стабільна, підвищення рівня потужності дози гамма-випромінювання не спостерігається.

"Потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують нормативних значень", - сказано у довідці МНС.

Зазначимо, що МНС постійно відстежує радіаційний стан в Україні, зокрема у Києві, і щодня публікує наявні дані (які зазвичай формулюються однаково, "радіаційна обстановка стабільна").

Однак наразі це питання стало нагальним у зв'язку з інформацією про те, що в Україні зареєстровано у мікроскопічній концентрації йод-131 з аварійної атомної станції "Фукусіма-1" в Японії.

Ситуація з ізотопом цезію-137 в Україні складніша. Додатковий вміст у повітрі цезію-137 японського походження встановити неможливо, оскільки у 30-кілометрових зонах спостереження навколо діючих АЕС аналізам заважає цезій-137 Чорнобильського походження. У Київській області вміст ізотопів цезію-137 становить 4,4 х10-5 Бк/м3.

Нагадаємо, в результаті землетрусу 11 березня в японській провінції Фукусіма на АЕС "Фукусіма-1" сталася аварія, яка призвела до кількох витоків радіації. Сліди радіації з "Фукусіма-1" через кілька днів зареєстрували у повітрі США, Канади, Франції, Болгарії, Чехії, Фінляндії, Росії та інших країн. Однак концентрація радіоактивних частинок у повітрі настільки незначна, що не становить жодної загрози населенню.

Читайте також:

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

Викиди "Фукусіма" склали 50% від чорнобильських

Експерти: українські АЕС витримають не тільки землетрус, але й теракт

Рівень радіації в морі біля "Фукусіми" зріс до рекордної позначки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: