Радіоактивне сміття у Києві з'явилося завдяки лікарям

Радіоактивне сміття було вивезено з території однієї зі столичних онкологічних лікарень. Швидше за все, це був радіоактивний йод.

 Радіоактивне сміття, яке виявили в Києві, було вивезено з території однієї зі столичних онкологічних лікарень. Про це "Сегодня" повідомив директор компанії "Альтфатер Київ" Ростислав Мартиняк.

Як повідомлялося, у неділю, 5 грудня на сміттєспалювальному заводі "Енергія", що на вулиці Колекторній, 44, в сміттєвозі компанії "Альтфатер Київ" серед побутових відходів було виявлено радіоактивне сміття.

Мартиняк, проте, відмовився уточнити, з якої саме лікарні було вивезене сміття.

Головний онколог Міністерства охорони здоров'я України Ігор Щепотін підтвердив, що в онкології дійсно застосовуються радіоактивні речовини.

"Є такі методи лікування і дослідження. Але такі речовини перебувають під суворим обліком і їх використання жорстко контролюється. Тому мені складно уявити, як вони могли опинитися у смітті. Хоча все може бути", - зазначив Щепотін.

Один із співробітників столичного онкоцентру розповів журналістам, що мова йде, швидше за все, про радіоактивний йод. За його словами, лікарі не мають права самі його утилізувати, цим займаються на заводі "Радон". Тому йод, швидше за все, потрапив у побутові відходи помилково.

Як повідомляється, сміттєвоз з небезпечним вантажем був терміново переданий для утилізації спецкомбінату "Радон".

Читайте також:

У Києві виявили радіоактивне сміття

Україна зароблятиме на Чорнобилі

На Дніпропетровщині знайшли місце, у кілька разів радіоактивніше за Чорнобиль

ВідеоУ столиці – радіація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: