Радіоактивні відходи на Донеччині

Півтора року Костянтинівський полігон прибирали від промислових радіоактивних відходів, які туди були завезені незаконно.

Роботи з ліквідації надзвичайної ситуації, пов'язаної із незаконним захороненням радіоактивних відходів на полігоні поблизу Костянтинівки, тривали від квітня 2007 року. В епіцентрі забруднення рівень випромінювання перевищував норму майже у 30-ть тисяч разів. Півтора року на полігоні працювали і науковці, і МНС-ники, і профільні фахівці з Києва, Дніпропетровської, Харківської, Донецької областей. З 1-го дня територія полігону під охороною.

"Копійчина" на 3 мільйони гривень - порівну з державного та обласного бюджетів. Така загальна вартість робіт з ліквідації радіоактивного забруднення. Власне, ліквідацію проводили силами підприємства, що має ліцензію на роботу з радіоактивними відходами. Для головного інженера “Радону” це звичайна праця. Аби встигнути вчасно працювали і у вихідні.

Майже 100 тонн забрудненого ґрунту відвантажили у сертифіковані контейнери і вивезли для подальшого захоронення на спецкомбінати підприємства. В окремих місцях рівень радіації сягав до семисот тисяч мікрорентгенів на годину.

Тепер кордон між забрудненою і чистою зонами знято.

ВідеоРадіоактивні відходи на Донеччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: