Радійники бідкаються, що молоді гурти не несуть їм в ротацію своїх українських пісень

Активісти переконують, що всі радіостанції виконують закон щодо української мови в ефірі. 

Перші годин моніторингу аудіопростору вже показали: мовники закону дотримуються. Українська пісня лунає, щочетвертою, навіть, на "Шансоні" та "Русскому радіо", кажуть активісти, які слухали радіоефір з 7 ранку, йдеться в ТСН.16.45.

Радійники перекроїли свої плей-листи. Продюсери переконують, зі сховищ подіставали старі добрі українські хіти. Свіжої , якісної музики державною мовою - мало. До впровадження закону готувалися близько півроку. Але вітчизняний шоу-бізнес особливо молоді виконавці, не дуже активно скористався можливістю з'явитися в ротації.

"Зробили тільки одиниці і тільки знов такі топові, топові співаки. Ті що кричали, що нам не дають шансу потрапити на радіо, цим шансом не скористалися", - каже , продюсер "Люкс FM" Євген Фешак

Сьогодні до радіостанції прислуховуються і активісти, і чиновники. Зокрема волонтери руху "Простір свободи" з 7 ранку до 2 години дня моніторили 6 топових станцій. Дотримуються майже всі.

Ще 2 роки тому на цих самих радіостанціях лунало лише 5 відсотків українських пісень. Місяць тому вітчизняний контент не перевищував 10 процентів. І за один день запровадження квот кожна 4 пісня лунає українською. Експерти кажуть такого результату іншими методами досягти не вдалось би. Мовників, що порушуватимуть закон, каратимуть штрафами - це 5 відсотків від ліцензійного збору. Сума може сягати і 20 тисяч гривень по одному місту до і мільйона, якщо ліценція розповсюджується на всю країну.

ВідеоАктивісти розповіли, чи дотримуються радіомовники закону про квоту для української музики

Активісти не приховують, що особливо ретельно прислуховуватимуться до "Русского" і радіо "Шансон". Кажуть , саме там було засилля російського контенту. Але кілька годин моніторингу показали, що навіть у специфічних жанрах можна знайти україномовні композиції.

Автори пісень переконують, що зміни вже відчутні. Якщо раніше текст українською продати було складно, тепер за композиціями державною мовою черга.

З наступного року кількість українського контенту має збільшитися до 30%, і ще за рік до 35%.

ВідеоАктивісти розповіли, чи дотримуються радіомовники закону про квоту для української музики

Нагадаємо, що соціальними мережами шириться флешмоб на підтримку української музики. Ділитись своїми улюбленими українськими піснями закликала нардеп Вікторія Сюмар, одна з ініціаторів закону про квоти для української музики, який сьогодні набрав чинності. Відсьогодні кожна четверта пісня на радіо має бути українською. Серед головних аргументів незадоволених цим законом було те, що українських пісень нібито замало, щоби заповнити цілодобовий ефір. Сюмар попросила користувачів соцмереж довести протилежне, оприлюднивши улюблені музичні композиції українською. Флешмоб підтримало й багато політиків. Наприклад, президент Порошенко поділився хітом Океану Ельзи "Веселі, брате, часи настали". І навіть навів улюблену цитату з пісні.

ВідеоСоціальними мережами шириться флешмоб на підтримку української музики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: