Радник Обами: головне завдання США - ліквідувати Путіна-політика

Відхід Росії від західних стандартів демократії є загрозою для США - вважає радник Барака Обами.

Головним завданням зовнішньої американської політики стосовно Росії є ліквідація російского прем’єра Володимир Путіна як політичного суб'єкта.

Таку думку висловив американський політолог і головний радник президента Барака Обами з питань національної безпеки Майкл Макфол в своїй роботі "Один крок вперед, два кроки назад".

Також у своїй книзі "Російська незакінчена революція: від Горбачова до Путіна" Макфол констатує, що з приходом Путіна до влади був остаточно перерваний процес демократизації Росії за західною моделлю.

Торкаючись російської теми, Макфол дає зрозуміти, що відхід Росії від західних стандартів демократії є загрозою для США.

Зазначимо, в опублікованій у січні 2008 року в "Foreign Affairs" статті "Міф авторитарної моделі", Макфол обрушується із нищівною критикою на Путіна і створену ним вертикаль влади, бачачи в них основну загрозу просування демократії в Росії, звинувачуючи путінську модель в неефективності.

Проте, у 2007 році в статті "Ліберал - це те, що ліберал робить" чітко формулюється ідея - якщо не демократизувати Росію, то потрібно поставити в Кремлі ліберала, який би вів себе таким чином: він би "святкував" помаранчеву революцію в Україні, разом з Європою працював би на ослаблення білоруського диктатора Олександра Лукашенка і активно б співпрацював з США, щоб чинити тиск на Тегеран, щоб він погодився на угоду з ядерного палива.

Зазначимо, Майкл Макфол очолює комісію Макфол-Сурков, створену в липні 2009 року спільним рішенням президентів двох країн, з американської сторони.

Радник президента США як один з керівників цієї комісії постійно зустрічається з російським правозахисниками, він - активний політик-практик, який взаємодіє безпосередньо з російським цивільним суспільством.

Читайте також:

Нова киргизька влада не виправдала сподівання Москви щодо натівської бази

Путін: Росія одна не залишиться

Ядерний демарш Путіна вразив США

Путін присвятить півтори години Обамі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: