Радник Тимошенко, каже, що газовий контракт буде до Різдва

"Газпром" невдоволений, що Київ не допускає незалежних спостерігачів на компресорні станції в Україні.

Радник прем'єр-міністра Тимошенко з питань палива і енергетики Олексій Гудима вважає, що газовий контракт між РФ і Україною буде підписаний до православного Різдва, тобто до 7 січня цього року.

У той же час представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов заявив, що НАК "Нафтогаз України" перешкоджає діяльності RosUkrEnergo, зокрема, не дає піднімати газ з підземних сховищ газу. Також він зазначив, що Україна не допускає незалежних спостерігачів на компресорні станції на своїй території.

"Не може не тішити заяву "Нафтогазу" про гарантії транзиту газу, але чому незалежні спостерігачі, які зараз працюють на компресорних станціях на точках входу і виходу газу в Україні, на українські газовимірювальні станції не допущені?", - сказав він.

За словами Купріянова, для контролю транзиту "Газпром" привернув незалежну аудиторську компанію. Він відзначив, що європейські споживачі в курсі ситуації, що склалася, і "Газпром" знаходиться в постійному контакті зі своїми колегами і партнерами в Європі. Представник "Газпрому" знову нагадав, що холдинг має в своєму розпорядженні контракт, що діє, на транзит газу через територію України, на підставі якого здійснює постачання газу європейським споживачам. За його словами, альтернативні маршрути постачань газу поки не були задіяні.

Через Україну проходить приблизно 80% російського експорту газу.

Купріянов також додав, що ставка транзиту була зафіксована в контракті, підписаному в 2006 році строком на п'ять років, і є співставною з європейськими ставками. 

Як повідомлялося, "Газпром" 1 січня офіційно повідомив про припинення постачання газу в Україну через відсутність контракту на 2009 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: