Радник Тимошенко закликала БЮТ і регіоналів не чіпати Конституцію

"Слід провести широкі публічні дебати і пояснити людям, які проблеми вирішуватимуть конституційні зміни", - зауважує радник прем’єра.

Радник прем’єр-міністра України, екс-доповідач ПАРЄ Ганне Северінсен закликає українських політиків не міняти спосіб обрання президента країни напередодні запланованих на січень всенародних виборів. Про це вона заявила, коментуючи нібито існуючу домовленість між БЮТ і Партією регіонів внести у Конституцію відповідні зміни.

Северінсен називає питання способу обрання президента неактуальним. "В Україні існує проблема двох центрів впливу – уряду і президента, повноваження яких потрібно розділити більш чітко. Але я сумніваюся, що варто це робити напередодні виборів. Слід провести широкі публічні дебати і пояснити людям, які проблеми вирішуватимуть конституційні зміни", - зауважує радник прем’єр-міністра.

Експертизу конституційних змін у процесі дебатів готові надати і міжнародні інституції, такі як Венеціанська комісія Ради Європи, нагадує Северінсен. Колишня доповідач ПАРЄ по Україні планує, зокрема, взяти участь у засіданні комісії у середині червня щодо чергових конституційних змін, запропонованих президентом Віктором Ющенком.

На переконання Ганне Северінсен, не можна міняти Конституцію для перерозподілу влади між окремими політичними лідерами. Так вона прокоментувала інформацію українських ЗМІ, що обрання президента у парламенті задумане для розподілу влади між Тимошенко і Януковичем.

"Конституційні зміни мають базуватися на принципах облаштування держави, а не на інтересах окремих осіб", - наголошує радник Юлії Тимошенко. Северінсен висловила сподівання, що політична реформа не обійдеться без широкої дискусії, а їй вдасться в особистих розмовах донести свою позицію у цьому питанні до провідних українських політиків. "Останнім часом у мене не було можливості отримати інформацію з перших вуст", - нарікає Северінсен.

За даними української преси, БЮТ і Партія регіонів домовилися створити "широку коаліцію" і скасувати всенародні вибори президента України, а також пролонгувати строк повноважень Верховної ради до 2014 року. ЗМІ стверджують, що політичні сили вже попередньо розподілили ключові посади в уряді та пов'язаних з ним державних установах на довготривалу перспективу.

Читайте також:

НУ-НС не збирається входити до "широкої коаліції"

Ющенко готовий піти з посади за однієї умови

БЮТ і ПР вже поділили уряд. Список

Янукович и Тимошенко: как и что они делят

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: