Радник Януковича спростував, що школярі навчатимуться по суботах

Радник президента Віталій Журавський заявив, що його попередня теза про ймовірне навчання у суботу була припущенням до прийняття закону.

Депутат Київради, радник президента Віталій Журавський відкликав свою заяву про те що, новий закон, який встановлює 11-річну систему середньої освіти, передбачає навчання школярів по суботах.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Журавського під назвою "Поправка до коментарю".

Нижче подаємо повний текст спростування мовою оригіналу, без редакторських правок:

"Поправка до коментарю!

Запровадження 11-річної шкільної освіти не передбачатиме навчання у суботу

Встановлення 11-річного терміну здобуття середньої освіти не передбачатиме навчання школярів у суботу. Про це заявив депутат Київради Віталій Журавський. Він пояснив, що його попередня теза про ймовірне навчання у суботу була припущенням до прийняття закону.

"Законом про 11-річну освіту навчання по суботам не передбачається. Однак це не знімає необхідності у збільшенні фінансування галузі столичної освіти. Зокрема, це стосується дошкілля", – підкреслив Віталій Журавський".

Також пропонуємо увазі читачів повідомлення, яки прийшло від Журавського двома годинами раніше:

"Віталій Журавський: "Система столичної освіти потребуватиме збільшення фінансування"

Встановлення 11-річного терміну здобуття середньої освіти та введення обов'язкової дошкільної освіти безумовно потребуватиме збільшення фінансування освітньої галузі столиці. Про це заявив депутат Київради Віталій Журавський.

"За новим закон діти вчитимуться ще й у суботу. Це потребуватиме додаткових коштів на електроенергію, комунальні послуги, оплату праці вчителів, технічних працівників тощо. Крім того, введення обов'язкового дошкільного навчання потягне за собою необхідність збільшення кількості дитячих садочків, а також, повернення профілю непрацюючих дитячих садочків, шляхом вивільнення їх приміщень від приватних, комунальних та державних структур", – підкреслив Віталій Журавський".

Нагадаємо, 6 липня Рада ухвалила новий закон про шкільну освіту, яким повернула 11-річну систему навчання у школах. Він серед іншого передбачає, що дитина може отримувати дошкільну освіту в родині до досягнення 5-річного віку, а держава має забезпечувати обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.

Перед ухваленням закону з проекту було вилучено типові навчальні плани, які встановлюють сумарне гранично допустиме навчальне навантаження учнів. Воно становить таку кількість навчальних годин на рік: 1-2 класи - 700 годин; 3-4 класи - 790 годин; 5 клас - 860 годин; 6-7 класи - 890 годин; 8-9 класи - 950 годин; 10-12 класи - 1030 годин.

Читайте також:

З 1 вересня школярі будуть вчитися і по суботах

У школи повернулась 11-річна освіта

Опозиція: 11-річку повернули заради спільного з Росією підручника історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: