Рахункова палата: уряд Тимошенко незаконно витратив більше мільярда

За інформацією Рахункової палати, уряд Тимошенко з порушеннями витратив понад мільярд гривень бюжетних коштів, передбачених, зокрема, на ліквідацію надзвичайних ситуацій в Україні.

Попередній Кабінет міністрів Юлії Тимошенко в 2009 році використав більше 1 мільярда гривень коштів резервного фонду держбюджету з порушеннями чинного законодавства. Зокрема, це стосується коштів, виділених на боротьбу зі свинячим грипом A/H1N1, заявили в Рахунковій палаті.

"У порушення закону України "Про державний бюджет на 2009 рік" і Бюджетного кодексу України в 2009 році Кабінетом міністрів України, прем'єр-міністром без належного обґрунтування виділено 80% коштів резервного фонду. Як наслідок, з порушеннями чинного законодавства використано більше одного мільярда гривень коштів резервного фонду державного бюджету ", - повідомили в палаті.

За інформацією установи, при цьому минулого року видатки з резервного фонду держбюджету майже в 2,5 рази перевищили суму збитків, завданих надзвичайними ситуаціями, а майже 70% коштів резервного фонду виділялися на заходи, які, відповідно до чинного законодавства, не пов'язані з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

"Кабінет міністрів у 2009 році ухвалював рішення про виділення коштів з резервного фонду держбюджету, порушуючи принципи, на яких ґрунтується бюджетна система України", - додали в РП.

Керівник Рахункової палати Валентин Симоненко уточнив, що економічними підрахунками не підтверджувалося, зокрема, рішення уряду Тимошенко про виділення 1,16 мільярда гривень на  боротьбу з грипом А/Н1N1.

За словами глави РП, це призвело до негативних соціально-економічних наслідків. З виділеної суми було освоєно лише 63,7% коштів, а із загальної кількості закуплених медикаментів використано близько 8%. За інформацією Рахункової палати, на кошти в сумі 50 мільйонів гривень, виділені ще в березні минулого року, ліки й устаткування почали закуповуватися лише із загостренням епідемії.

Нагадаємо, напередодні Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти посадовців Міністерства житлово-комунального господарства, які працювали в уряді Тимошенко. Чиновників підозрюють у халатності при використанні коштів.

Крім того, нова влада має намір провести аудит роботи уряду Тимошенко.

Проти самої екс-прем'єра ГПУ відновила стару кримінальну справу за підозрою у організації давання хабарів суддям Верховного суду.

Читайте також:

Аудит діяльності Тимошенко проводитиме компанія, що допомагала Моніці Левінські

Генпрокуратура завела справу ще на кількох урядовців Тимошенко

Тимошенко: обійми Москви можуть розчавити Україну

ВідеоРахункова палата про незаконні витрати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: