Рак легень: як зменшити ризик

Рак легень: як зменшити ризик

Фото: pixabay.com

Якщо вчасно діагностувати хворобу, то її лікування може бути успішнішим, ніж при пізньому виявленні.

Рак легень виникає тоді, коли клітини легень починають неконтрольовано ділитися. Вогнище ураження може розташовуватися у стінках великих і малих бронхів, бронхіол, а також в самій легеневій тканині, де в нормі здійснюється обмін газів.

Про це пише "Центр громадського здоров'я" у Telegram. 

Якщо вчасно діагностувати хворобу, то її лікування може бути успішнішим, ніж при пізньому виявленні. Будьте уважні та знайте про фактори ризику, симптоми та профілактику хвороби.

До факторів ризику хвороби відносять: куріння та пасивне куріння, вплив радону та азбесту й інших канцерогенних агентів, вживання певних дієтичних добавок. 

Завдяки профілактиці ви можете зменшити ризик раку легень:

  • Киньте курити. Якщо ви ніколи не курили, не починайте. Поговоріть із дітьми про шкоду цієї звички. Поговоріть із сімейним лікарем про стратегії відмови від куріння. 
  • Уникайте пасивного куріння. Якщо ви живете з курцем, агітуйте цю людину кинути курити або принаймні закликайте не курити вдома, а лише у відведених для цього місцях. Уникайте місць, де курять. 
  • Перевірте свій будинок на радон, особливо, якщо знаєте що живете у районі, де він розповсюджений. Будинок можна зробити безпечнішим. 
  • Уникайте канцерогенів на роботі. Вживайте запобіжних заходів, щоб захистити себе від шкідливого впливу канцерогенів. Наприклад, якщо вам видають маску на обличчя, обов’язково носіть її. Запитайте у лікаря, що ви можете зробити, щоб захистити себе на роботі. 
  • Їжте більше овочів та фруктів. Це найкращі джерела вітамінів та поживних речовин. Уникайте приймання великих доз вітамінів у формі таблеток, адже це може бути небезпечно для вашого здоров’я. 
  • Будьте фізично активними

Нагадаємо, що медики нагадали про найсмертоносніший вид онкології

50 дронів на столицею: Україна взяла участь в акції обізнаності про рак легень

50 дронів на столицею: Україна взяла участь в акції обізнаності про рак легень

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація