Ракети для Грузії купували за гроші українського банку

Науково-виробнича фірма "Паралакс" отримала від VAB банку кредит у сумі 12 млн грн на закупівлю ракет.

Генпрокуратура в процесі розслідування постачань до Грузії 48 українських зенітних керованих ракет 9М38М1 встановила причетність до схеми реалізації українського VAB Банку. Про це повідомила газета "Дело" з посиланням на власні джерела.

В 2005 році держкомпанія "Укроборонсервіс" уклала договір про закупівлю для потреб Міноборони 52 зенітних керованих ракет 9М38М1, з них 48 - бойових, дві - навчальні та ще дві - макети ракет. (Ці боєприпаси використовуються в зенітних ракетних комплексах "Бук-М1" і "Бук-М1-2".) З цією метою було укладено договір з українсько-російською фірмою "Паралакс". Проте, як зазначили в прокуратурі, на той момент у приватної компанії не було ні ракет, ні ліцензії на торгівлю боєприпасами.

Щоб оборудка відбулася: ракети компанії "Паралакс" продала все та ж держкомпанія "Укроборонсервіс". Таким чином, спецпідприємство купило ракети у фірми, якій раніше їх же і продало. Різниця була лише в ціні: "Паралакс" придбав ракети по ціні 11,8 млн грн., а "Укроборонсервіс" викупив їх назад у комерсантів за 21,2 млн грн. З урахуванням витрат на передпродажну підготовку і транспортування закупівля і підготовка до продажу військового товару обійшлася "Паралаксу" в 13,1 млн грн.

Чистий прибуток від цієї угоди для посередника склала 8 млн грн, зазначено в матеріалах прокуратури. Як з'ясувалося тепер, грошей на придбання комплексу ракет фірма "Паралакс" не мала.

Як з'ясувалося тепер, грошей на придбання комплексу ракет фірма "Паралакс" не мала. У вигляді кредитної лінії їх у 2006 році виділив ВАТ "VAB Банк". Згідно з матеріалами прокуратури, науково-виробнича фірма "Паралакс" отримала від фінансової установи кредит у сумі 11,814 млн грн.

Як повідомило джерело у VAB Банку, слідчі з прокуратури вже провели виїмку документів щодо руху коштів на банківських рахунках "Паралакса".

Варто відзначити, що на початку минулого тижня Печерський райсуд Києва дав дозвіл прокуратурі на розкриття банківської таємниці з рахунків фірми "Паралакс", щоб отримати інформацію про рух грошових коштів.

Також судді дали добро на зняття конфіденційності з усіх документів кредитної справи про отримання позики науково-виробничою фірмою.

У самому банку у зв'язку з відсутністю керівництва фінансової установи не змогли дати коментарів про умови наданого кредиту, в тому числі про заставу, яка була надана під забезпечення кредиту.

У кримінальній справі, яку розслідує Генеральна прокуратура, проходять двоє керівників фірми "Паралакс" - директор та його заступник. У правоохоронному органі їх звинувачують у проведенні операцій з купівлі-продажу ракет без наявності ліцензії на реалізацію боєприпасів.

У самій фірмі стверджують, що продавати і купувати ракети їм дозволяла ліцензія на реалізації військової техніки, яка була в компанії на момент угоди.

У комерційній структурі вважають, що для зенітних керованих ракет 9М38М1 слід використовувати саме таку термінологію - військова техніка, оскільки ліцензійні умови, затверджені постановою Кабміну, не містять чіткого визначення терміну "ракета" і не відносять її до боєприпасів. Зараз комерсанти і слідчі намагаються з'ясувати, хто з них правий, через суди.

На даний момент з високою ймовірністю можна говорити лише про те, що мова йде про ракети, які згодом були продані Україною Грузії. У 2007 році, коли в Україні була завершена угода купівлі-продажу 48 бойових ракет 9М38М1, така ж кількість 9М38М1 з'явилася в Тбілісі.

Даний факт був відбитий Грузією в офіційному звіті за 2007 рік для Регістра звичайних озброєнь ООН.

Варто відзначити, що 48 ракет 9М38М1 - це повний комплект боєприпасів для дивізіону зенітно-ракетного комплексу "Бук-М1". Згідно відкритих даних, такий дивізіон був придбаний Грузією в Україні також у 2007 році.

Читайте також:

Опозиція Грузії звинуватила Саакашвілі в продажі Ірану українських ракет

Саакашвілі: французький корабель допоможе Росії у захопленні інших країн

СБУ готувалася затримати скандальний Іл-76 зі зброєю в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: