Разом ми викинемо російського окупанта. Парубій відкрив засідання Ради зверненням до киримли

Сьогодні минає 72 роки з дня введення в дію злочинного наказу про депортацію кримських татар.

Анексія Криму Росією повернула кримських татар у часи репресій і депортації 1944 року. На цьому наголосив голова Верховної Ради Андрій Парубій, відкриваючи засідання парламенту.

"Сьогодні минає 72 роки з дня введення в дію злочинного наказу Сталіна про виселення всього кримськотатарського населення Криму, що уже визнано геноцидом мирного населення", – цитує його Українська правда.

"Під час головної хвилі депортації 18-20 травня, за три дні, було виселено більше як 180 тисяч осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар у місцях заслання. Від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар", – зауважив Парубій.

Він також додав, що лише незалежна Україна "дала змогу кримським татарам повернутися на рідну землю, звідки були вигнані їхні прадіди, діди та батьки, і вільно жити без страху арештів та переслідувань".

"Російська окупація Криму знову повернула кримськотатарське населення в часи жорстких утисків і переслідувань. Головний орган самоорганізації кримських татар – Меджліс – російськими окупантами проголошено екстремістською організацією", – заявив спікер.

Він переконаний, що саме страх і усвідомлення власного злочину змушують окупантів забороняти навіть жалобні заходи в пам'ять жертв депортації. "На жаль, таких утисків зазнають у Криму й українці", – додав він.

"Разом ми викинемо російського окупанта і звільнимо всі українські землі, збудуємо наше спільне щасливе майбутнє. Крим – це Україна", – заявив Парубій.

Він нагадав, що у середу, 18 травня, по всій Україні, у різних містах відбудуться заходи вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу під час примусової депортації.

"О 12-й годині відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, а телеканали і радіостанції передадуть спеціальний сигнал. Пам'ятні заходи відбуваються під гаслом: "18 травня – ми всі кримські татари", – сказав спікер.

"І тому о 12-й годині, як і вся Україна, як і всі українці по всьому світу, всіх куточках – ми вшануємо спільно хвилиною мовчання жалобний день нашої історії – День депортації", – сказав Парубій.

ВідеоО 12.00 по всій Україні проведуть хвилину мовчання

В Україні 18 травня відзначають річницю депортації кримских татар та День пам'яті геноциду кримськотатарського народу. 72 роки тому перші ешелони с кримськими татарами рушили з Криму до Середньої Азії. Всього протягом трьох діб тоді примусово вивезли близько 180 тисяч людей, половина депортованих загинула дорогою або у перші місяці заслання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: