Разом з фруктами влітку можна підчепити кишковий грип

Одна немита ягідка з базару може стати причиною хвороби цілої родини.

В Україні активізувався літній вірус. Так лікарі називають кишковий грип, це суміш застуди та отруєння. Хвороба брудних рук і фруктів, але може передаватися і повітряно-крапельним шляхом.

Особливо небезпечна для дітей, бо може стати летальною, якщо вчасно не звернутися до лікарів. Коли варто бити на сполох - застереження від інфекціоністів.

Мама Ельвіри за харчуванням доньки стежить ретельно. "Всі продукти - з власного городу. Але на цей раз піддалася її примсі - купила абрикоси", - розповідає жінка.

Якщо таку маленьку дитину вчасно не госпіталізувати, наслідки можуть буди трагічними, застерігають лікарі.

У дітей дуже швидко наступає зневоднення, а це може призвести навіть до фатальних випадків.

Кишковий грип - підступний. Не всі педіатри можуть вчасно поставити діагноз. Лікуватимуть від застуди або отруєння, а потрібна інтенсивніша терапія і стаціонарне лікування.

"Симптоми захворювання схожі на грип – ломота, температура, біль в суглобах, крім того тошнота і рвота", - розповідає лікар-педіатр Станіслава Гапонова.

Інфекціоніст-педіатр півдня на викликах. Середина літа - пік захворювань. Це ще й тому, що вірус передається крапельним шляхом.

Дорослим цей вірус також передається. Хворобу вони переносять легше, а от діти в перші дні навіть на ноги не можуть підвестися. Джерело інфекції зазвичай встановити неможливо.

Одна немита ягідка з базару може стати причиною хвороби цілої родини. Але таких варіантів - сотні.

Джерело інфекції може бути навіть у вашому власному холодильнику. Овочі або ягоди не можна тримати на одні полиці з готовими харчами. Наприклад, якщо ці вишні ретельно помити – все буде гаразд. Але якщо вони лежали наприклад з твердим сиром. То бутерброд з ним буде вже небезпечним.

Інфекцію лікарі в перші дні намагаються здолали антибіотиками.

Ліки вщент руйнують мікрофлору. Після кишкового грипу доведеться ще відновлювати здоров’я. Цей додатковий курс, тривалістю у три тижні, може коштувати до тисячі гривень.

Детальніше - дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

На Львівщині діти масово отруїлись через дизентерію в кухарів

Українські санаторії піддали тотальній перевірці

У Мукачевому неякісними тістечками отруїлися 22 людини

В американському печиві Nestle виявили кишкову паличку

ВідеоКишковий грип полює влітку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: