"Реальність повинна відповідати суті": митрополит Епіфаній прокоментував перейменування УПЦ МП

Дата публікації
Перегляди
6016
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Реальність повинна відповідати суті": митрополит Епіфаній прокоментував перейменування УПЦ МП

Фото: Reuters

Предстоятель помісної Церкви вважає, що політичного втручання не відбулося.

Закон Верховної Ради про перейменування релігійних організацій із центром у країні-агресорі відповідає очікуванням українців. Про це заявив в ефірі програми "Право на владу" на "1+1" предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

"Реальність повинна відповідати суті. Кожен православний українець повинен розуміти, до якої церкви він ходить", - заявив він. На думку митрополита, це рішення полегшить, а не ускладнить ситуацію в стосунках між церквами.

Бійка через церкву: як депутати ухвалювали закон, що передбачає перейменування УПЦ МП

Бійка через церкву: як депутати ухвалювали закон, що передбачає перейменування УПЦ МП

Разом із тим, владика заявив, що політичну складову цього рішення не варто переоцінювати. "Тут немає ніякого втручання в церковні справи. Держава впорядковує своє законодавство з огляду на безпеку", - пояснив він. "Тут немає жодного втручання. Український народ цього прагнув і очікував", - додав митрополит.

Як повідомлялося, реєстрацію релігійних організацій із центром в РФ, які протягом встановленого новим законом терміну добровільно не змінять назви, скасують. Про це повідомив один із авторів ухваленого закону, нардеп від "Народного фронту" Сергій Висоцький. "Якщо через три місяці вони не перейменують, їм анулюють реєстрацію. Знаючи, як ці люди тримаються за свої парафії, золото, машини та котеджі, вони намагатимуться затягнути процес. Як варіант, почнуть судитися", - прогнозує він.

Раніше Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні. Відповідно до цього документа, релігійна організація, центр управління якої розташований в країні-агресорі, мусить у своїй назві повністю відтворити статутну назву організації, до якої належить. Також можливе додавання слів "в Україні" або ж зазначення свого місця в структурі цієї релігійної організації.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6016
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація