Рецепти пасок: як приготувати за італійським та класичним рецептом солодкий хліб

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рецепти пасок: як приготувати за італійським та класичним рецептом солодкий хліб

Добу витрачають на приготування паски.

Що кладуть пекарі в паски, які ви купуєте, і скільки вони цього року коштують? ТСН подивилася, з яких інгредієнтів нині можна придбати солодкий хліб. Бабка стартує від 19 гривень і до майже тисячі. Українці дедалі менше печуть удома, бо процес копіткий і тривалий. Паски за італійським рецептом і за класичним - обидва популярні цього року. Ціна докорінно різна

Про це йдеться у випуску ТСН 19:30. 

Рецепт італійського кексу

Більш затратний - рецепт на кшталт італійського різдвяного кексу панетоне. Кондитерка Інна Солнцева каже, дуже прижився в нас, трохи доробився і став великоднім. Навіть, молоко для дріжджової опари незвичайне, а зі спеціями.

Цукати з родзинками в елітній бабці маринуються не у воді, а у ромі і апельсиновому фреші. Саме алкоголь дає можливість цьому солодкому хлібу не черствіти з місяць.

Інна тре цедру лимона й апельсина. Борошно теж не звичайне. "Я завжди раджу заважати, міксувати сильну борошно і звичайну. Вона дозволяє пасочки ставати більш високою, більш зростати, вона дуже повітряна і прям, як хмарка відривається", - каже кондитерка.

Новини України: скільки коштують паски до цьогорічного Великодня

Новини України: скільки коштують паски до цьогорічного Великодня

Білки з жовтками розділяють прискіпливо. Інна, жертвуючи інгредієнтами, переробляє все, доводячи до ідеалу.  Маргарину в такому папушнику робити нічого - використовують вершкове масло. До готового тіста додає максимальну кількість інгредієнтів. Чекає поки настоїться.

"Починаємо викладати його в форми. Цього тесту досить на одну порцію. Для двох пасок вага 1-1.2 кілограмів", - каже Інна. Для домашнього декору можна збити цукрову пудру з білками і лимонним соком, щоби була білосніжна. Однак навіть удома, каже, треба старатися з декором. 

Варіант на продаж в рази складніший. "Така паска 750 гривень, але тут досить велика вага. Тут вага 1.6 кілограм, тут тільки 500 грам шоколадного декору", - каже Інна.

А ще з дорогою паскою все під ключ, навіть панотець. "У нас буде святий отець, прийде до нас, ми будемо це все знімати в прямому ефірі", - каже вона.

Детальний рецепт та спосіб приготування паски "Панеттоне" - за цим посиланням.

Великодня паска "Панеттоне" від кондитерки Інни Солнцевої

Великодня паска "Панеттоне" від кондитерки Інни Солнцевої

Класичний рецепт паски

Андрій Мотрич продає паски класичного рецепту. Каже, якщо бажаєте їсти бабку з маслом замість маргарину - оминайте масового виробництва і читайте склад. "Процедура не складна, потрібно просто дотримуватися всіх правил", - каже він.

Бюджетні, але якісні папушники прискіпливі покупцІ радять шукати в невеличких кондитерських зі своєю кухнею. У класичному рецепті звичайне борошно, яйця, родзинки, масло, молоко, дріжджі, цукор, мед і сіль. Усі складники охолоджують.

Навіть муку деякі пекарі охолоджують, тому що тоді тісто швидше замішується стає еластичніше. До родзинок додають гарячу воду й чарочку. "Ми замочили ізюм і додали трішки коньяку, буквально 30 грам, включаємо тісто і замішуємо", - каже кондитер.

Він закидає масло, родзинки і мішає. Засипає в тару. Після годин чекання, поки тісто підійде, його засипають у формочки. "Голими руками, для того, щоб відчувати текстуру тіста, тепло тіста. Боятися за чистоту не варто, оскільки вироби випікаються при температурі 160 градусів, при такі й температурі усі бактерії і мікроби гинуть", - каже кондитер.

Далі двадцять хвилин випікання і паска готова. Коштують такі бабки від девятнадцяти до сімдесяти пяти гривень. Собівартість уполовину менша. Але нині, кажуть, клієнти готові переплатити і зекономити собі цілий день. Бо саме стільки часу витратили на приготування пасок.

Детальний рецепт та спосіб приготування класичної паски - за цим посиланням.

Класична паска від кондитера Андрія Мотрича

Класична паска від кондитера Андрія Мотрича

 

Наступна публікація