Речі Тимошенко передали музею історії

У харківському Музеї історії жіночого та гендерного руху речі Тимошенко стануть основою експозиції "Жінки у владі"

Радник Юлії Тимошенко Валентина Канвішер передала в колекцію харківського Музею історії жінки, історії жіночого та гендерного руху більш ніж 30 предметів з особистої колекції прем’єр-міністра.

Як повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації, рушники, ляльки, портрети першої в Україні жінки - прем’єр-міністра України стануть основою нової експозиції "Жінки у владі".

Вперше експонати жіночого музею були виставлені минулого року напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня.

Серед них - листівки, плакати, документи, що розповідають про історію феміністичного і гендерного руху, знаряддя типової жіночої праці - від качалок до прасок.

Є в музеї і незвичайні експонати. Наприклад, жіноча військова форма. Гострозорий погляд феміністок помітив, що хоча армійська сорочка і застібається на "жіночу" сторону, а ось про затиск для краватки дизайнери не подумали - у жінок-військових він застібається "вверх ногами" і герб України на затиску, виходить, дивиться тризубом вниз.

Є значок, привезений з Фінляндії, - від монети в 1 євро "відкушено" 20%. Саме на стільки менше від чоловіків отримують фінські жінки зарплату.

"Ми написали листа німецькому канцлерові Ангелі Меркель з проханням подарувати нашому музею щось з її особистих речей. Але у відповідь отримали відмову: фрау Меркель написала (у дипломатичній формі, звісно), мовляв, "якщо я всім висилатиму свої речі, що ж мені залишиться?" І, знаєте, цей лист від жінки, яка добилася в своєму житті найбільших висот, ми теж вирішили зробити експонатом нашого музею", - розповіла хранителька музею Тетяна Ісаєва.

Читайте також:

ПР збирається звільнити Тимошенко після оголошення результату виборів

Тимошенко готує публічний виступ із приводу виборів

БЮТ: Тимошенко може піти у мери Києва

Тимошенко: починають відкриватися великі передвиборчі обмани

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: