Редакторів ЗМІ зобов'язали звітувати про зміну політичної орієнтації

На Сумщині офіс губернатора розіслав комунальним ЗМІ регіону лист, який зобов'язує головного редактора повідомляти про зміну своїх політичних поглядів.

Заступник губернатора Сумської області Сергій Грицай розіслав комунальним ЗМІ регіону лист з вимогою до 13 вересня підписати типовий договір, який зобов'язує головного редактора у письмовій формі повідомляти про зміну своїх політичних поглядів.

Як повідомив головний редактор газети Сумської міськради "Суми і сумчани" Микола Чернотицький, подібний лист надійшов і до нього.

"Типовий договір зобов'язує всіх главредів у місячний термін повідомляти засновникам видання про своє членство в політичних партіях і громадських організаціях", - розповів Чернотицький.

"Крім того, в ньому є така абсурдна вимога - "у разі зміни власних поглядів редактор повинен негайно письмово повідомити про це власника", - зауважив редактор, який також є депутатом Сумської міськради.

У листі облдержадміністрація пояснює свої дії виконанням доручення Кабміну.

Нагадаємо, останнім часом на адресу чинної влади звучать закиди з боку неурядових та міжнародних журналістських організацій, які звертають увагу на погіршення стану свободи преси в Україні за останні півроку.

Натомість, на думку президента Віктора Януковича, дискусія навколо свободи слова і цензури в Україні нагнітається з метою використання цієї теми як "засобу політичної боротьби".

Водночас, на думку спостерігачів, перевірка політичної орієнтації керівників фірм, чиновників та бізнесменів пов'язана з підготовкою до місцевих виборів, які відбудуться 31 жовтня. У липні скандал спалахнув на Львівщині: у пресу просочилася інформація, що в регіоні офіс губернатора збирає інформацію про партійну приналежність усіх бізнесменів.

Читайте також:

Герман: цензури в Україні немає

На Львівщині у всіх бізнесменів перевірили партійну приналежність

Азаров пообіцяв, що уряд не втручатиметься в хід виборів

Опитування: на виборах до місцевих органів влади лідирує Партія регіонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: