Реформа освіти: з українських шкіл зникнуть показові приниження дітей і червоні ручки вчителів

Процес змін розтягнеться щонайменше на десять років.

Ухвалена Верховною Радою освітня реформа з упровадженням 12-річки в школах має розвантажити учнів і поліпшити процес навчання. Реформа починає реалізацію концепції "нова українська школа", що покликана зробити українську освіту сучасною та якісною, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Переродження радянської школи у європейську не буде одномоментним – це забере багато років, бо змінитись має все. Якість освіти має зрости, повинні з'явитись усі можливості для навчання дітей з вадами здоров'я, навчальні заклади отримують широку автономію - фінансову та у виборі програм. Шкільні побори не зникнуть, але перетворяться на легальне фінансування, а витрати можна буде контролювати.

ВідеоСтарт освітньої реформи: українські діти вчитимуться у школі 12 років

Тривалість уроків менша для молодших і більша для старших дітей. У старших класах школярі мають здобути початкові знання для майбутньої професії. Головне ж – більше свободи, замість зубріння – критичнее мислення, вміння аргументувати власну позицію, творчість і практичні навички.

Експерт реанімаційного пакету реформ Олена Панич твердить, що закон не може заборонити вчителю писати червоною ручкою або сварити дитину перед усім классом, але він змінює філософію та спосіб мислення, а отже такі речі підуть у небуття, як колись пішли тілесні покарання. "Багато було і негативного у такому авторитарному і дисциплінуючому характері цієї школи. І от оці аспекти школи повинні бути змінені. Хоча зробити це одномоментно неможливо, це тільки з часом, проводячи перекваліфікацію вчителів. Ці стандарти є стандартами європейськими, вони зорієнтовані на формування особистості, щоб діти отримали здатність на практиці ці знання реалізовувати", - пояснила вона.

Фотогалерея З нового року е-декларації будуть заповнювати директори шкіл і вишів (3 фото)

Закон виношували три роки, півроку Міносвіти билось з міністерством фінансів за гроші, потрібні для його втілення. 69 мільярдів гривень на рік на підвищені зарплати освітянам виявились непідйомним тягарем для бюджету, тож домовились збільшувати зарплати поступово до 2023 року. Уже цього року плануються грандіозні зміни: експеримент за новими стандартами навчання у 100 школах і перекваліфікація 20 тисяч учителів. А з 1 вересня наступного року на нову форму навчання переведуть молодші класи. Класи з 5-го по 9-й нововведення чекають лише за 5 років, а старшокласників та учнів профтехзакладів – аж за 10 років.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар