Реформа прокуратури. Рябошапка затвердив порядок проведення атестації прокурорів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Атестація відбуватиметься у три етапи.

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка оголосив про запуск другого етапу реформи прокуратури та затвердив порядок проведення атестації для прокурорів прокурорів.

Про це він розповів під час брифінгу 4 жовтня.

За словами Рябошапки, кількість прокурорів в структурі повинна зменшитися, адже кількість прокурорів стосовно населення є одною з найбільших у світі.

"Ми не бачимо потреби, аби в системі правосуддя була така велика кількість прокурорів. Але ці прокурори повинні бути справедливими, доброчесними та ефективними. Для того, щоб прокурори були такими, ми пропонуємо запровадити постійну періодичну перевірку доброчесності, для цього ми залучили колег з НАБУ", – розповів Рябошапка.

Атестація проводитиметься кадровими комісіями в три етапи. За допомогою перших двох випускники оцінюватимуть свої знання і вміння в застосуванні закону, а також загальні здібності та навички шляхом автоматизованого анонімного тестування.

Останній етап - перевірка професійної компетентності і доброчесності на співбесіді, що включає також виконання ситуаційного завдання.

Рябошапка зазначив, що реформа передбачає залучення молодих кадрів без прокурорського стажу.

"Працівники прокуратури матимуть конкурентну зарплату, адже наразі є одними з найменш оплачуваних в юридичній галузі", - запевнив він.

Також генпрокурор наголосив, що оновлена прокуратура буде орієнтуватись на потреби суспільства, адже наразі десь 70% не довіряють прокурорам.

Своєю чергою перший заступник генпрокурора Віталій Касько розповів, чим ця реформа відрізняється від тієї, що проводила минула влада.

"Ця реформа відрізняється тим , що попередні були спроби атестації в місцевих прокуратурах, а зараз пропозиція змін стосується оновлення прокуратури зверху. Починаючи з Генеральної прокуратури, яку не просто перейменують, а всі працівники пройдуть тести переатистацію і перевірки, тести ... Потім будуть обласні прокуратури та окружні. Це реформа знизу до верху", – розповів Касько та пообіцяв, що ця реформа не буде "фасадною" і стосуватиметься суті відомства.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 19 вересня проголосувала в цілому за проєкт закону, який реформує органи прокуратури. Зокрема перейменовує Генпрокуратуру на Офіс генерального прокурора, який очолює генеральний прокурор, що має двох перших заступників та заступників, а також заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Відео У "Право на владу" Руслан Рябошапка розповів про пріоритетні завдання на посаді генпрокурора  

Якою буде нова генеральна прокуратура України, хто і коли розслідує резонансні злочини - про це говорили із новопризначеними прокурорами Генеральної прокуратури в ефірі шоу "Право на владу".

У "Право на владу" Руслан Рябошапка розповів про пріоритетні завдання на посаді генпрокурора  

Залиште свій коментар

Вибір редакції